Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Májové slavnosti zvou na kulturu, víno a gastronomii

Májové slavnosti zvou na kulturu, víno a gastronomii

21. 04. 2017 - ZNOJMO - Začátek května se ve Znojmě již tradičně ponese v duchu Májových slavností, v jehož programu si jistě každý najde to, co ho nejvíce zajímá a potěší. Centrum města v tomto měsíci opět nabídne vyžití všem těm, kteří mají rádi kulturu, zábavu, ocení dobré víno a zážitkovou gastronomii.

Níže najdete stručný výčet a program jednotlivých akcí, které vás ve Znojmě v květnu čekají.

Přehlídka dechových hudeb

Májové slavnosti odstartuje v pondělí 1. května Přehlídka dechových hudeb v Kapucínské zahradě za Vlkovou věží. Moderovat ji bude Karel Hegner, velký populizátor dechovky v televizi a rozhlase. Těšit se můžete na vystoupení kapel Moravanka, Lučanka, Amatéři z Dobšic, na Moravské muzikanty a na oblíbenou Mistříňanku. Akce začíná ve 13:00 hodin, vstup je 100 korun.

Majáles

Čtvrtek 4. května bude patřit znojemským studentům a jejich oslavám krás studentského života. Majáles zahájí velkolepě pojatý průvod studentů městem. Celým dnem bude provázet Kazma Kazmitch, známý na Streamu se svojí One Man Show. Kromě bohatého hudebního a tanečního programu a obvyklé volby krále a královny Majálesu se můžete těšit na módní přehlídku Pepe Jeans. Hlavními hudebními hosty budou kapely Poetika a Kali. Vše se odehraje na Horním náměstí.

Dny partnerských měst

V pátek 5. a v sobotu 6. května ovládnou Horní náměstí Dny partnerských měst. Již devátým rokem si budete moci užít přehlídku kultury a gastronomie našich spřátelených obcí. V letošním roce přivítáme delegace z italských měst Trento-Povo, Trento-Villazzano a Pontassieve, z rakouského Retzu, z německého Torgau a ze slovenských měst Bratislava-Ružinov a Nové Zámky. V těchto dvou dnech si Znojmáci budou moci přímo na náměstí zakoupit delikatesy, pokrmy, vína a další výrobky typické pro danou zemi či oblast – například výbornou italskou kávu, víno, sýry nebo pravý olivový olej. O program se postarají soubory ze Znojma a zmíněných partnerských měst.

Jarovín Rosé

V neděli 7. května proběhne ve foyer znojemské radnice a v uličce pod ní 14. ročník přehlídky růžových vín a klaretů Jarovín Rosé. Těšit se můžete na 238 růžových vín a 56 sektů a perlivých vín. Prezentace vín bude doplněna nabídkou nevšední gastronomie a prezentací pražírny kávy Coffee Square.

Festival vína VOC Znojmo

8. květen je v kalendáři Májových slavností pevným datem konání Festivalu vína VOC Znojmo, který uvede nově certifikovaná vína se značkou VOC, tedy vína z odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Program festivalu nebude probíhat pouze na Horním náměstí, znovu se rozšíří také do tzv. odrůdových ulic. Těšit se můžete na folklór z různých koutů Evropy i na klasickou moravskou cimbálovou muziku. Den plný folklóru a vína doplní jedinečná gastronomie a speciality z Pohořelického kapra připravené předními znojemskými restauracemi a hotely.

Garage Design

Pátek 19. a sobota 20. květen je termínem konání 5. ročníku přehlídky originální autorské tvorby Garage Design, na jehož organizaci Znojemská Beseda spolupracuje s občanským sdružením Umění do Znojma. Garage Design se letos přesouvá na Horní náměstí, kde budete mít možnost nákupu originálních výrobků přímo od designérů a připraveny budou i workshopové dílny pro děti i dospělé. Páteční program obohatí koncert Živý Vláďa & Nina Jubox.

Muzejní noc

Na pátek 19. května od 19:00 do 23:00 připravuje Jihomoravské muzeum ve Znojmě Muzejní noc s tématem „Bez práce nejsou koláče“. Program bude probíhat ve všech budovách muzea: v Minoritském klášteře a na nádvoří Jihomoravského muzea v ulici Přemyslovců, na znojemském hradě i v Domě umění na Masarykové náměstí. Mezi jednotlivými místy bude zdarma jezdit turistický vláček. Součástí Muzejní noci jsou i mimořádné noční prohlídky pivovaru (rezervace nutná).

Prohlídky města

V rámci Májových slavností se můžete zúčastnit i dvou speciálních prohlídek města s agenturou Navajn. V pátek 5. května se koná Májová romantická prohlídka s degustací vín a v pátek 19. května Prohlídka města s víny Navajn. Více informací a rezervace míst na www.navajn.cz.

Více informací na internetových a facebookových stránkách Znojemské Besedy.Zdroj: Jaroslav Chaloupecký, Znojemská Beseda

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz