Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vinobus zahájil každodenní provoz

Vinobus zahájil každodenní provoz

06. 06. 2017 - ZNOJMO - Vinobus VOC Znojmo, jehož cílem je podpora vinařské turistky na Znojemsku a rozšíření nabídky služeb a zážitků pro návštěvníky regionu, zahájil od 1. června každodenní provoz.

Od 29. dubna sice už Znojemskem brázdil, ale pouze o víkendech a svátcích. „Ukázalo se jako správné rozhodnutí, že před začátkem hlavní sezóny Vinobus jezdil pouze o víkendech a svátcích. Teď už se těšíme na hlavní sezónu a věříme, že se Vinobusu bude dařit i nadále,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Jako prozíravé se ukázalo také rozhodnutí zavést na vybraných zastávkách degustace vín. „Cestující si to velmi pochvalují,“ dodává Koudela. Ve Vinobusu kromě řidiče jezdí s cestujícími i proškolený průvodce, který cestujícím nejen vypráví zajímavosti na jednotlivých zastávkách nebo o jedinečnosti znojemských vín, ale poradí, co je možné podniknout dál. „Vinobus nemá být jen obyčejným autobusem, ale má být opravdovým turistickým průvodcem po vinařském Znojemsku. Je to vlastně takové informační centrum na kolech,“ nechal se již dříve slyšet Koudela.

Je na cestujícím, zda zvolí celou trasu Vinobusu, nebo jen jeho část. Cyklisté jsou vítáni! Detailní jízdní řád, mapu zastávek, cenu jízdného i veškeré další informace jsou k nalezení na www.vinobus.cz.

O VINOBUSU VOC Znojmo

Znojemskem s Vinobusem VOC Znojmo

13 zastávek | 56 kilometrů | 19 vinařství

Vinobus VOC Znojmo byl novinkou loňské nabídky pro turisty na Znojemsku. Díky němu mohli návštěvníci od dubna do října jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopraví tam i zpět. Návštěvníci si díky němu mohou prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Jeho trasa je navíc navázána na zdejší cyklostezky. Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na 20 kol se na cestu vydal třikrát denně. Letos Vinobus jezdí od 29. dubna.

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcí Havraníky, Chvalovice, Vrbovec, Tasovice a Nový Šaldorf-Sedlešovice a Vinařského fondu ČR. Aktuální informace na www.vinobus.cz nebo na facebooku VOC Znojmo.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době devatenáct vinařství.

1. DV Promotion s.r.o. www.dobravinice.cz 2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep www.vinarstvi-dobrovolny.cz 3. Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. www.pialek.cz

4. Vinařství Trávníček a Kořínek, spol. s.r.o. www.vinarstvitak.cz

5. VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175 6. Vinařství LAHOFER, a.s. www.lahofer.cz 7. Vinařství Líbal, s.r.o. www.vinolibal.cz 8. Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. www.saler.cz 9. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. www.waldberg.cz 10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. www.vslechovice.cz 11. VINO HORT, s.r.o. www.vinohort.cz 12. Zemědělské družstvo Hodonice www.zdhodonice.cz 13. ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. www.znovin.cz 14. Vinařství Sádek, s.r.o. www.vinarstvi-sadek.cz 15. VINICE – HNANICE, s.r.o. www.vinice-hnanice.cz 16. Vinařství HANZEL www.vinarstvihanzel.cz 17. Arte Vini spol. s.r.o. www.artevini.cz

18. Josef Kořínek www.josef-korinek.cz

19. AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. www.ampelos.cz

 

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz