Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Oenoforum bude letos hodnotit rekordní počet vín

Oenoforum bude letos hodnotit rekordní počet vín

20. 06. 2017 - SLAVKOV U BRNA - Od středy 21. do pátku 23. června se na zámku ve Slavkově u Brna sejde 43 profesionálních degustátorů z 11 zemí, aby posoudilo vína přihlášená do 11. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition.

Oenoforum pořádá Svaz vinařů ČR jako největší mezinárodní soutěž vín v České republice pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví.

Letošní ročník Oenofora bude rekordní, jak co do počtu přihlášených vín, tak i co do odrůdové pestrosti, kterou bude letos reprezentovat přes 35 světových i našich odrůd révy vinné.

Cílem soutěže není jen posoudit a ocenit špičková vína z České republiky, Slovenska, Francie, Itálie, Německo a další proslulých vinařských zemí Evropy, ale i zámoří např. z Nového Zélandu, ale také umožnit moravským a českým vinařům a vinařským profesionálům srovnání s mezinárodní produkcí.

„Do letošního jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo přes 550 vín celkem 120 vinařů. Mírná většina vzorků je z České republiky, roste však zájem také slovenských vinařů a přihlašovatelů ze vzdálenějšího zahraničí. Zajímavostí letošního ročníku bude experiment Miloše Michlovského, který bude v rámci přidružené konference prezentovat světovou odrůdu Chardonnay a ryze moravskou odrůdu Pálava školené na deseti různých barikových sudech,“ přiblížil blížící se hodnocení ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů Ing. Martin Půček.

Vedle soutěžní části je nedílnou součástí Oenofora také část vzdělávací, tedy odborná konference s mezinárodním zastoupením, jejímž letošním leitmotivem budou Cesty k velkým vínům - "Víno a dřevo". Účastníky konference tématem provedou vinařští profesionálové Andrei Prida, ze slavného francouzského bednářství Seguin et Moreau, rakouský vinař Andy Kollwentz nebo ikona moravského vinařství vinař Miloš Michlovský. Součástí konference bude také praktická část, která ukáže, jak široký a rozmanitý svět představuje práce s vínem a dubovými sudy a jak kvalitní výsledky může její zvládnutí přinést.

Oenoforum – Czech International Wine Competition porovnává vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vína vyrobená různými, často diametrálně odlišnými technologiemi. Důraz bude tradičně kladen hlavně na vína odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, která budou mít v soutěži zvláštní kategorii a ocenění. Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.

03455-443Oenoforum_-_foto_3.jpg

Nad soutěží přijali záštitu předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka, ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný. Soutěž dále podporují Vinařský fond, Národní vinařské centrum a zámek Slavkov – Austerlitz.

Více informací o soutěži a konferenci na www.oenoforum.cz nebo na https://www.facebook.com/oenoforum/?fref=ts

 

Zdroj: Jiří Bažant, Omnimedia s.r.o.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz