Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Pivovary Lobkowicz budou na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varech točit a promítat filmy

Pivovary Lobkowicz budou na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varech točit a promítat filmy

03. 07. 2017 - KARLOVY VARY - Pivo se čepuje a filmy se točí. Sedm krátkých filmů za sedm dní vznikne přímo v Karlových Varech v průběhu 52. Mezinárodního filmového festivalu v rámci konceptu „Točíme pivo“, který připravily pivovary Lobkowicz, hlavní partner festivalu.

Příběhy inspirované lobkowiczkými druhy piva natočí štáb režiséra Jana Chramosty.

„Skupina Pivovary Lobkowicz Group je hlavním partnerem 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na festivalu se filmy převážně promítají, ale nás napadlo využít naše partnerství s festivalem a řekli jsme si, že by bylo zajímavé udělat to obráceně, tedy natočit film na festivalu. Nakonec jsme se rozhodli natočit hned sedm filmů, které budou inspirovány pivem z portfolia pivovarů Lobkowicz. Věřím, že diváci se mohou těšit na rozmanité žánry i příběhy,“ říká Marcela Hrdá, předsedkyně dozorčí rady skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

Filmy natočí štáb vedený režisérem Janem Chramostou, který na sebe upozornil výhrou ceny pro „Nejlepší režii“ na mezinárodní soutěži filmů natočených během 48 hodin se svým krátkým filmem BioBuddy. S ním bodoval i na festivalu v Cannes. Tentokrát bude mít jeho tým na natočení každého filmu pouze 24 hodin, takže i přesto, že jsou jednotlivé scénáře dopředu připravené, improvizaci se filmaři nevyhnou. Adrenalinové natáčení bude probíhat na vybraných místech v Karlových Varech a návštěvníci festivalu budou moci pozorovat štáb Jana Chramosty v akci.

„Příběhy inspirované pivem jsme vytvářeli tak, že jsme si ke každému typu piva Lobkowicz přiřadili charakter a tonalitu a podle nich jsme určili filmové žánry a téma příběhů. Samotné pivo se v příbězích objeví také, ale úplně běžně, nereklamně, prostě tak, jak jsme na něj zvyklí ze života. Natočíme žánrově velice pestré, filmové příběhy. Jejich spojujícím prvkem je černý humor a délkou se budou pohybovat mezi 3-6 minutami. Na závěr se propojí v jeden zhruba půlhodinový film,“ uvádí režisér Jan Chramosta. A dodává: „Krátký film je formát, který už jsem si mnohokrát vyzkoušel, a tak věřím, že diváky čeká velice příjemná podívaná. Navíc jsem velice rád za tvůrčí svobodu, kterou můj tým pro realizaci dostal.“

Slavnostní premiéra filmů se bude konat za účasti členů štábu každý večer ve stanu pivovarů Lobkowicz před hotelem Thermal.

03481-471_tocime_pivo_MFFKV.jpg

Na jaké filmy ve stanu pivovarů Lobkowicz se diváci v Karlových Varech mohou těšit:

2.7. VĚČNÝ KRITIK Hořký příběh inspirovaný pivem Ale

3.7. KŘIK TICHA Ukecaná story na motivy lobkowiczké „desítky“

4.7. POZOR NA JAZYK Film noir inspirovaný černým pivem

5.7. AŽ DO DNA! Příběh o střízlivosti inspirovaný nealkoholickým pivem

6.7. NA PRVNÍ POHLED Letní romance na motivy pšeničného piva

7.7. SVĚT PODLE LEŽÁKA Vyzrálý dokument inspirovaný ležákem

8.7. PLŮTEK Všech šest filmů na jednom účtu


Zdroj: Marek Pivka, Pivovary Lobkowicz Group, a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz