Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Salon vín hlásí 10 000. návštěvníka!

Salon vín hlásí 10 000. návštěvníka!

07. 07. 2017 - Dne 28. června 2017 si zaplatil jeden z degustačních programů desetitisící návštěvník expozice Salonu vín ČR.

Salon vín České republiky představuje sto nejlepších moravských a českých vín pro aktuální rok. Vína v letošní expozici uspěla v rekordní konkurenci 2020 moravských a českých vín od 157 vinařů a vinařských firem. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín byla od 4. února nabízena zákazníkům tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení zámku Valtice.

Celkem přes 21 000 degustujících návštěvníků si loni nenechalo ujít ochutnávku v tomto Top výletním cíli Jihomoravského kraje. Jde o nejvyšší návštěvnost expozice od jejího počátku. V aktuálním ročníku se dle statistik Salonu vín zvýšila návštěvnost o 17 % oproti loňskému roku. V čem tkví příčina takového nárůstu, vysvětluje ředitel Národního vinařského centra, o.p.s., které Salon vín ČR provozuje, Ing. Pavel Krška: „Je to mix několika faktorů, jednak stoupající obliba vinařské turistiky jako samostatného segmentu, stále častější si užívání dovolené tuzemskými i zahraničními návštěvníky v České republice a v neposlední řadě historie expozice a záruka těch nejlepších vín z Moravy i Čech.“

Jak vypadá skladba zahraničních návštěvníků v Salonu vín, prozradil jeho hlavní sommelier Ing. Marek Babisz: „Počty turistů ze zahraničí v Salonu vín prudce rostou. Všeobecně těžíme z pozice, v níž je Česká republika vnímána jako bezpečná evropská destinace a skvělá vína tvoří jednu z hlavních image Jihomoravského kraje jako regionu postaveného na silných kulturních a výrobních tradicích. Výrazný nárůst jsme zaznamenali zejména u příjezdů jihokorejských, ruských a čínských turistů. Významně rostly také příjezdy turistů z Polska, Slovenska, Velké Británie, Itálie či USA."

Když vezmeme v potaz, že byl Salon vín od počátku roku otevřen něco málo přes 100 dní, tak nám průměrně vyjde neuvěřitelných 100 placených degustací na každý den otevření samozřejmě včetně večerních privátních i korporátních akcí. Takový úspěch ale není samozřejmostí. Salon vín, stále pracuje na zvelebování expozice, využívá nové moderní technologie, které urychlují komunikaci se zákazníkem a dělají nákup vína i degustací jednodušší a komfortnější. Práce se zpětnou vazbou zákazníků ať už přímá nebo na facebookových stránkách či v návštěvní knize je velmi aktivní, aby se podmínky a degustace v Salonu vín vedli k maximální spokojenosti všech klientů. Neváhejte tedy a přijďte prožít nevšední zážitek s našimi nejlepšími víny.

03487-479salon4(1).jpg

Aktuální otevírací doba veřejné degustační expozice Salonu vín ČR:

Úterý – čtvrtek 9:30 - 17:00

Pátek - sobota 10:30 - 18:00

Neděle (červen-září) 10:30 - 17:00 Více informací o Salonu vín najdete na www.vinarskecentrum.cz

Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s. E-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.czZdroj: Ing. Dominika Uhrová, Omnimedia, s. r. o.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz