Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

AMERICAN FOOD FESTIVAL V BOTANICKÉ ZAHRADĚ S NEJKRÁSNĚJŠÍM VÝHLEDEM NA PRAHU

AMERICAN FOOD FESTIVAL V BOTANICKÉ ZAHRADĚ S NEJKRÁSNĚJŠÍM VÝHLEDEM NA PRAHU

2. 8. 2017 - Ochutnejte Ameriku v trojské botanické zahradě, Food festival s jedinečným výhledem na Prahu. Všichni jsou už v Mexiku, ale vy jste zůstali na prázdniny v Praze?

Za americkými specialitami tentokrát nemusíte cestovat do zámoří. Stačí přijít do botanické zahrady na American Food Day, kde se seznámíte s vybranými dobrotami ze zemí Severní i Jižní Ameriky. Kromě výborného jídla a pití se můžete těšit i na bohatý doprovodný program, který přiblíží kulturu amerického kontinentu. Tento speciální den si užije každý, kdo se touží na malou chvíli přenést do exotické Ameriky. Akce se koná 5. srpna od 10:00 do 20:00 v Ornamentální zahradě a v severní části areálu zahrady. 
„Trojská botanická zahrada pro své návštěvníky letos připravila Americké léto, které představí nejen rozsáhlé sbírky rostlin, ale i kulturu a gastronomii tohoto kontinentu. Pokud milujete Ameriku, přijďte v sobotu 5. srpna objevit její chutě, vůně i rytmy v prostředí rozkvetlé botanické zahrady
,“ zve na American food day Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.
Jídlo, hudba a příroda je ideální kombinace pro pohodový letní den. Botanická zahrada a její jedinečný genius loci vykouzlí atmosféru jak pro rodinný piknik, tak i pro romantiku ve dvou.

03533-American_food_day_(4).jpg

 

03533-American_food_day_(2).jpg

Když se řekne Amerika, vybaví se vám jistě skvělé argentinské steaky, hamburgery, víno anebo americké koblihy zvané donuty, které proslavil známý americký kreslený seriál Simpsonovi. Nejen tyto speciality ochutnáte 5. srpna během sobotní procházky trojskou botanickou zahradou.

03533-donutky_(4).jpg

Oblíbili jste si streetfood, který se stal v posledních letech trendem i v České republice? Určitě nevynechejte stánek firmy Kaiser Franz, která se na tento styl přípravy pokrmů specializuje. Ochutnejte jejich hamburgery, které rozhodně nemají nic společného s fastfoodem. Připravují se pouze z kvalitních a čerstvých surovin.

Každý správný Američan zná a miluje Mac'n'cheese neboli těstoviny se sýrem. V botanické zahradě je přestaví stánek značky Street Canteen v různých chuťových variacích.

03533-street_canteen.jpg

Gastronomii Jižní Ameriky vám připomenou argentinské steaky, tropické ovoce a džusy, nebo speciální nabídka Avokádového bistra. Chybět nebude ani ochutnávka chilských a argentinských vín.

Doprovodný program

Vybrané dobroty si vychutnáte při poslechu temperamentní hudby. Nechte se unést brazilskými rytmy, jazzem, nebo do energickými tóny mexických Mariachi. Nechte se okouzlit nespoutaností salsy a zatančete si během workshopu pražského studia Happy Salsa, který vám zaručeně rozproudí krev.

03533-Mariachi_Azteca_de_Praga_(1).jpg

Chcete během letního setkání s přáteli zazářit? Načerpejte inspiraci přímo od známého šéfkuchaře Marcela Ihnačáka. Během své kuchařské show vám předvede originální recepty inspirované americkou kuchyní.

03533-Kucharska_show_Marcela_Ihnacaka_(1).jpg

American food day vzniká ve spolupráci s Martinou Kaňákovou – vedoucí projektu Merkado. Záštitu nad akcí poskytlo Americké velvyslanectví v Praze a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

 

Zdroj: text a foto , Darina Miklovičová, www.botanicka.cz


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz