Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

LETNÍ FLORA LÁKÁ NA RŮŽOVÉ MEZI RŮŽEMI I KOTLÍKOVÉ GULÁŠE PŘI SETKÁNÍ V RAJSKÉ ZAHRADĚ

LETNÍ FLORA LÁKÁ NA RŮŽOVÉ MEZI RŮŽEMI I KOTLÍKOVÉ GULÁŠE PŘI SETKÁNÍ V RAJSKÉ ZAHRADĚ

9. 8. 2017 - Letní Flora nabídne od 17. do 20. srpna ochutnávku růžových vín v záplavě růží, farmářské trhy, sobotní mistrovství Moravy a Slezska ve vaření kotlíkových gulášů i osmý div světa Terakotovou armádu.

Návštěvníci se mohou těšit na dvě hlavní témata – Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů, dále na přehlídku Vyznání růžím či páteční večerní prohlídku. Doprovodný program naservíruje hvězdy talentové soutěže a osvědčené tváře v podobě Karla Kahovce či Daniely Šinkorové.

Hlavní expozici letní Flory bude tradičně ukrývat pavilon A. V největší hale olomouckého výstaviště se představí dvojice témat - Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Galerii pavilonu obsadí expozice Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ i oblíbená přehlídka Vyznání růžím. Terasu pavilonu A zkrášlí přehlídka růžových vín Růžové mezi růžemi a farmářské trhy.

 

Svaz školkařů se s expozicí okrasných dřevin představí v pavilonu B. Český zahrádkářský svaz nabídne v pavilonech B a C stovky květin i různé odrůdy ovoce a zeleniny. K dispozici bude také bezplatná poradna a o náladu se postarají moravští vinaři s cimbálem.

03553-Zahradni_trhy_Flora_Olomouc_letni_etapa_2016.jpg

 

Osmý div světa v Olomouci

Mimořádný zážitek slibuje unikátní výstava Terakotová armáda - Odkaz prvního čínského císaře, která bude mít své místo během letní Flory a pak ještě do 24. září v pavilonu G. Nahlédněte do hrobky císaře Čchin Š'-chuang-ti, jehož terakotová armáda se označuje jako osmý div světa. Během letní Flory budou mít návštěvníci výhodu v tom, že obě výstavy uvidí za jediné vstupné. V průběhu letní etapy květinové výstavy si připomeneme rovněž 150 let od obnovení Rudolfovy aleje po prusko-rakouské válce. Historické vzpomínce bude věnována samostatná expozice v části pavilonu H.

Program plný hvězd

Floru Olomouc doplní Letní zahradnické trhy s nabídkou květin, rostlinného materiálu či zahradnických pomůcek. Doprovodný program přinese zábavu dětem i dospělým. Ve čtvrtek se představí úspěšní účastníci talentové soutěže nadějných umělců, jež se koná v americkém Hollywoodu - zpěvačka Katie Kei či saxofonista Jiří Kovář a také finalista televizní Superstar Martin Šafařík. Pásmo Receptáře nabídne páteční vystoupení Karla Kahovce nebo sobotní recitál Daniely Šinkorové, chybět nebudou ani besedy, soutěže, povídání, recepty a ochutnávky.

03553-Hlavni_expozice_v_pavilonu_A_Flora_Olomouc_letni_etapa_2016.jpg

 

Zážitky nabídne celý park

Ve čtvrtek navštíví letní Floru Český rozhlas se svou moravskou road show Dvojka na cestách. V pátek od 20 do 22 hodin bude zase pro zájemce připravena osvědčená večerní prohlídka. V sobotu od 10 do 12 hodin se v aleji představí návštěvníkům desítky veteránských automobilů a motocyklů v rámci vzpomínkového setkání pod názvem IV. Svatokopecký okruh. V sobotu se na výstavišti bude opět zápolit o tituly v rámci mistrovství Moravy a Slezska ve vaření kotlíkových gulášů. Návštěvníci si mohou odpočinout v relaxačních zónách: na letní scéně pod taktovkou deníku Blesk, v Rudolfově aleji se zabavíte s Univerzitou Palackého řadou her, dětským koutkem nebo školou žonglování.

Na letní Floru se vyplatí cestovat vlakem Českých drah. Sleva v programu VLAK+ činí 50 procent na zpáteční jízdné z kterékoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka uznána i pro cestu zpět, je nutné si ji nechat označit razítkem na stánku ČD ve foyer pavilonu A.

 

Brány výstaviště budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Vstupné na letní Floru i výstavu terakotové armády činí 150 Kč na místě a 120 předem online. Zlevněné vstupenky pro důchodce a studenty stojí 80 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 korun, rodinné vstupné je 300 Kč u pokladny a 250 online.

 

!! SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA LETNÍ ETAPU FLORA OLOMOUC 2017 !!

 

Zdroj: Ing. Kateřina Havlová, Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz