Štamgast & Gurmán

STÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÁ A POTRAVINÁŘSKÁ INSPEKCE ZJISTILA FALŠOVANOU OVOCNOU NÁPLŇ DO PEČIVA Z DOVOZU, CHYBĚLO 50% OVOCE

STÁTNÍ ZEMĚDĚLSKÁ A POTRAVINÁŘSKÁ INSPEKCE ZJISTILA FALŠOVANOU OVOCNOU NÁPLŇ DO PEČIVA Z DOVOZU, CHYBĚLO 50% OVOCE

9. 8. 2017 - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila případ významného falšování u potraviny Jablko GOLDEN 85%.

Ovocná náplň, s označením data minimální trvanlivosti do 5. 11. 2017. Produkt je surovinou pro výrobu pekařských a cukrářských výrobků.

Laboratorní rozbor SZPI potvrdil, že v náplni byl nižší obsah jablek, než který byl deklarován na obalu potraviny. Na obalu výrobce uvedl „85g ovoce na 100g produktu“, ve skutečnosti ale výrobek obsahoval pouze 46g ovoce / 100g, tj. přibližně polovinu množství uvedeného na obalu výrobcem.

Závadnou šarži inspektoři odebrali ve velkoobchodě společnosti SEMIX PLUSO, spol. s r.o., K Rybníčkům 359, 747 81 Otice a z došetřování vyplynulo, že výrobcem a dodavatelem do ČR byla polská společnost LA VERNA SALES DEPARTMENT, ul. Baczynskiego 20A/17, 38-200 JASLO.

Uvedením zavádějícího údaje pro odběratele potažmo spotřebitele porušil provozovatel platný právní předpis a SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty. Dovozce uvedl na trh celkem 1430 kg závadné šarže potraviny.

 

Zdroj: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, Státní zemědělská a potravinářská inspekce 2017, www.szpi.gov.cz

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz