Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

OSLAVTE SVÁTEK SKLIZNĚ NA VINICI SV. KLÁRY.

OSLAVTE SVÁTEK SKLIZNĚ NA VINICI SV. KLÁRY.

15. 9. 2017 - Vinobraní v trojské botanické zahradě se koná už tento víkend!Nemáte ještě plán na víkend? Přijměte pozvání na vinobraní, které se koná na jedné z nejstarších vinic v Praze.

Vinice sv. Kláry v trojské botanické zahradě 16. a 17. září nabídne nejen víno, pálenku a burčák z místních hroznů, ale představí se zde i další přední vinaři z Čech a Moravy. Zdejší atmosféra a překrásný výhled na panorama Prahy doplní hudební program, ze kterého si vybere opravdu každý. Nebojte se, ani vaše děti se tu nudit nebudou. Přijďte si s celou rodinou užít vinobraní na vinici svaté Kláry, program probíhá po oba dny od 11.00 do 19.00 hodin.

Vinice sv. Kláry se od ostatních pražských vinic v mnohém liší. Mezi její hlavní přednosti patří ideální poloha v trojské kotlině, vhodné mikroklima a podloží zaručující dobrou úrodu i vysokou kvalitu hroznů. Zároveň patří mezi nejstarší vinice v Praze, její vznik se odhaduje až do dob vlády Václava II. „Jsme jednou z mála botanických zahrad na světě, která má vlastní produkční vinohrad takového rozsahu. Tím je naše vinice opravdu jedinečná. Návštěvníci se zde o víně dozvědí mnoho zajímavých informací, najdou tu naučnou stezku vinaře, prezentaci jednotlivých odrůd i způsobů pěstování vinné révy a nechybí ani historický vinný lis. Do konce roku plánujeme vytvoření expozice zpracování korku a výroby korkových zátek,“ informuje Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy a dodává: „Oslavy vinobraní k vinici neodmyslitelně patří a mají zde mnohaletou tradici. Věřím, že i letošní ročník se vydaří a návštěvníci vinice sv. Kláry odhalí mnohá její kouzla.“

03638-Vinobrani_sv._Klary_M3.jpg

Na co se mohou návštěvníci vinobraní těšit?

Připravena je široká nabídka vín z vinice sv. Kláry včetně zdejších šampionů – vín oceněných na odborných vinařských soutěžích. Nenechte si ujít například Rulandské modré rosé 2016, vítěze kategorie růžová vína a klarety v Národní soutěži vín pro vinařskou oblast Čechy 2017, a Rulandské modré – výběr z hroznů 2012, vítěze kategorie červených suchých a polosuchých vín na soutěži Král vín 2016.

Dále se představí například mělnické vinařství Vondrák, vinařství Maděřič z Moravského Žižkova, vinařství Konečný z Čejkovic, vinařství Pavel Binder z Rakvic, společnost a vinařství Víno Hruška a vinařství Hrabal z Velkých Bílovic.

Chybět nebude ani bohatý hudební doprovodný program. Zatímco v sobotu si na své přijdou zejména milovníci žánru country, v neděli se vinicí budou linout tóny tradičních cimbálovek a staropražských písniček. Milovníky jazzu potěší skupina J. J. Jazzmen, která po oba dny zahraje v prostoru Ornamentální zahrady.

03638-Vino_z_vinice_sv._Klary_M.jpg

 

Ani ti nejmenší návštěvníci se během vinobraní nudit nebudou. Jsou pro ně připravena představení Petrpaslíkova divadla a divadélka Romaneto. Od pracovníků botanické zahrady se se děti dozvědí zajímavosti ze života rostlin. Připraveny jsou také zábavné a zajímavé aktivity ve stánku Primy ZOOM (malování na obličej, velké pexeso, velké puzzle, twister aj.) a těšit se mohou i na vodní bar firmy Pražské vodovody a kanalizace.

Nejenom děti se pak v neděli pobaví ve speciálním kruhovém fotbalovém hřišti.
Přijměte výzvu a od 11.00 do 18.00 hodin si v expozici Stráň otestujte vaše fotbalové schopnosti hráč proti hráči.

Přijďte se dozvědět, jak vzniká místní víno díky speciálním prohlídkám s degustací. Průvodce vás provede expozicí výroby vína, prozradí mnohé zajímavosti ze zákulisí a na závěr vám nabídne dva vzorky místních vín. Prohlídky budou probíhat po oba dny v následujících časech 12.00, 14.00 a 16.00 hodin, od 13.00 hodin proběhne prohlídka v anglickém jazyce. Prohlídky stojí 350 Kč/osoba a cena zahrnuje vstupné na vinobraní, exkurzi po expozici výroby vína a degustaci. Rezervace na prohlídku expozice výroby vína je nutné provést předem a to na emailové adrese amalie.balastikova@botanicka.cz nebo na telefonu 737 284 260.

03638-Vinobrani_sv._Klary_M5.jpg

 

Zdroj:Darina Miklovičová, tisková zpráva - redakčně kráceno, www.botanicka.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz