Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

VINOBRANÍ U ROTUNDY: 14 000 LIDÍ, 118 000 VZORKŮ VÍNA

VINOBRANÍ U ROTUNDY: 14 000 LIDÍ, 118 000 VZORKŮ VÍNA

22. 9. 2017 - Znojemské historické vinobraní má i přes nepřízeň počasí za sebou skvělý víkend. Nemalou měrou se na tom podílela i scéna VOC Znojmo u rotundy svaté Kateřiny, největší vinařská scéna na vinobraní, která je jeho nedílnou součástí již sedmým rokem.

Na nedalekém hradě opět probíhalo i oblíbené poznávání Vína všemi smysly. Vinobraní se zkrátka vyvedlo na jedničku.

„Dovolím si tvrdit, že scéna s víny VOC Znojmo posunulo znojemské vinobraní směrem k větší kultivovanosti a lepší kultuře pití vína. Běžně potkáváte lidi se skleničkou vína v ruce v celém centru města, nejen u nás. Jsem rád, že vinobraní už není jen o kelímku s burčákem, byť samozřejmě burčák k vinobraní patří, ale že jsme lidi naučili vychutnávat si a hlavně ochutnávat naše skvostná znojemská vína,“ neskrývá svou spokojenost předseda VOC Znojmo František Koudela.

03652-DSC_0647.jpg

Návštěvnost scény u rotundy se odhaduje na 14 000 lidí, kteří vypili celkem 7 864 lahví vín, což dopovídá zhruba 118 000 degustačních vzorků. Sedmnáct vinařů VOC Znojmo tu nabízelo celkem 72 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, z toho jeden Ryzlink rýnský nesl označení Královské řady. O dobrou náladu se starala cimbálová muzika Jožky Šmukaře a Cimbálová muzika Šmytec. „A nejednou se stalo, že s cimbálkou zpívali i tančili všichni ve stanu,“ vzpomíná Koudela.

U rotundy se také soutěžilo – slosovatelný kupon odevzdalo 3 000 lidí. „Výhercům ceny pošleme přímo na adresu. Těšit se mohou na poukazy do Vinobusu a květnový Festival vína VOC Znojmo,“doplňuje Koudela. „Díky soutěži navíc máme zajímavý přehled o tom, odkud sem návštěvníci jezdí: objevovala se tu města jako Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pelhřimov, Brno, Olomouc nebo Havířov. Návštěvníky jsme tu měli i ze Slovenska, Maďarska, Velké Británie, Finska nebo Islandu.

03652-vyber_030n.jpg

 

Znojemské historické vinobraní se konalo v termínu od 15. do 17. září 2017. Další ročník je naplánován na 14. – 16. září 2018. Aktuality sledujte na www.znojemskevinobrani.cz nebo na www.vocznojmo.cz.

 

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s., redakčně kráceno

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz