Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

PODZIMNÍ TIPY PRO ZAHŘÁTÍ

PODZIMNÍ TIPY PRO ZAHŘÁTÍ

26. 9. 2017 - Podzim sice umí okouzlit záplavou barevných listů, stejně dobře ale dokáže znepříjemnit den studeným deštěm a ostrým větrem. V takových chvílích je nejlepší zůstat doma pod dekou s šálkem něčeho teplého v ruce.

HOT CHOCOLATE

Udělejte si v sychravých dnech radost a připravte pro sebe i své nejbližší horkou čokoládu doplněnou panákem hedvábného alkoholu. Whisky kakaový nápoj zjemní a dodá lehké kořeněné tóny, které z vaší čokolády udělají neodolatelnou pochoutku.

Na tři až čtyři porce budete potřebovat:
120 ml Johnnie Walker Red Label
700 ml plnotučného mléka
125 g hořké čokolády
2 lžíce cukru
špetku soli
šlehačku na ozdobu

Jak připravit:       
Nejprve ohřejte mléko společně s cukrem a tekutinu udržujte teplou na středním plameni. Přidejte pokrájenou čokoládu a míchejte, dokud se všechna nerozpustí a směs dostane hladkou, sametovou strukturu. Následně přilejte Johnnie Walker whisky, vhoďte špetku soli a opět jemně promíchejte. Podávejte ozdobené šlehačkovou čepicí.


TIP:
Opravdový gurmáni čokoládu doplňují ještě o lehké vanilkové aroma. Toho dosáhnou tak, že na začátku do teplého mléka vloží kromě cukru také vanilkový lusk a vyjmou ho až těsně před tím, než do čokolády přilejí whisky.

 

03657-36529790363_3ee514711d_z.jpg

 

HOT TODDY

Citronová šťáva nabitá vitamíny, voňavá skořice, hřebíček, med a sametová whisky – to je celosvětově oblíbený teplý nápoj známý pod jménem Hot Toddy.

Zahřejte se kořeněnou lahůdkou a vychutnejte si ideální podzimní mix chutí. Budete překvapeni, co z tak prostých ingrediencí vykouzlíte. Teplá pochoutka vám nejen zachutná, ale může napomoct i v boji proti chřipce nebo nachlazení. Hot Toddy je jednoduše ideální spojenec do deštivých podzimních dní.

Na jednu porci budete potřebovat:
25 ml tekutého medu
75 ml horké vody
25 ml citronové šťávy
50 ml Johnnie Walker Red Label
celou skořici
několik hřebíčků
čtvrtku citronu

Jak připravit:       
Do sklenice, ve které budete horký nápoj podávat, nalijte med. Poté přidejte horkou vodu a citronovou šťávu. Pořádně promíchejte, aby se med rozpustil, a dolejte whisky. No ozdobu Hot Toddyho použijte omytou čtvrtku citronu, do níž zapíchejte několik hřebíčků a vložte ji společně se skořicí do nápoje.

03657-36529789273_f0a9b8c379_z.jpgZdroj: Sylvie Micková, text + foto

Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz