Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

PODZIMNÍ FLORA PLNÁ CHUTÍ. ZVE NA SOUTĚŽE KUCHAŘŮ A CUKRÁŘŮ, OCHUTNÁVKY VÍNA I PÁLENEK

PODZIMNÍ FLORA PLNÁ CHUTÍ. ZVE NA SOUTĚŽE KUCHAŘŮ A CUKRÁŘŮ, OCHUTNÁVKY VÍNA I PÁLENEK

29. 9. 2017 - Výstava Flora Olomouc, to nejsou jen květiny a na podzim také ovoce či zelenina. Součástí 22. ročníku podzimní Flory (Hortikomplexu) je totiž i festival gastronomie a nápojů Olima se soutěžemi kuchařů a cukrářů. Dny moravských vín či Grand Prix ovocných destilátů Flora košt.

Hlavní expozici letošní podzimní Flory bude ukrývat největší pavilon A. Tentokrát ponese motto Návrat ke kořenům a představí se zde ti nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Chybět na letošní poslední etapě Flory nesmí ani společná expozice Českého zahrádkářského svazu, který letos slaví 60 let od svého založení. Nádherně vybarvená jablka a švestky, ale i rozmanitá kořenová zelenina, papričky, tykve, brambory a samozřejmě květiny od tuzemských zahrádkářů budou k vidění v pavilonu G. K tomu samozřejmě také vyhledávaný prodej burčáku a vín nebo bezplatné poradenství.

03666-1_(2).jpg

Europom poprvé v ČR

Český zahrádkářský svaz se však v rámci letošní podzimní Flory představí ještě v jedné roli, a to jako hlavní organizátor mezinárodní přehlídky ovoce Europom v pavilonu B. Ta se vůbec poprvé koná v České republice a prezentuje národní pěstitele, jejichž sortiment se vymyká nebo neměl dosud šanci se z jakýchkoli důvodů uplatnit v běžné nabídce velkoobchodních a maloobchodních řetězců.

03666-2.jpg

Pastva pro chuťové pohárky

Festival gastronomie a nápojů Olima nabídne návštěvníkům výstaviště na galerii pavilonu A a také v pavilonech C a E osvědčené taháky v podobě Dnů moravských vín s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry či soutěže cukrářů a kuchařů Olima Cup. Součástí Olimy je rovněž 14. ročník Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, vyhlášení výsledků proběhne v sobotu ve 13 hodin.

03666-7.jpg

Za nákupy i zábavou

Podzimní zahradnické trhy lákají na široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení. Doprovodný program se bude odehrávat hned na dvou pódiích; to vedle pavilonu A představí v pátek a v sobotu pásmo Receptáře s hlavními hvězdami Jiřím Štědroněm (pátek od 13 hodin) a Jakubem Smolíkem (sobota od 13 hodin). Scéna Samba naproti palmovému skleníku bude patřit ve čtvrtek soutěži základních škol ve vyřezávání dýní. V sobotu najde na Sambě své místo zábavný den s časopisem Zahrádkář. V neděli se Samba promění na Hollywood scénu s úspěšnými účastníky talentové soutěže World Championships of Performing Arts.

Rozkvetlé kostely

V průběhu trvání poslední letošní Flory zkrášlí vybrané olomoucké pamětihodnosti květinová výzdoba v rámci akce Rozkvetlé památky. Květinová aranžmá budou k vidění od 5. do 15. října v kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra.

03666-4.jpg

Na podzimní Floru se vyplatí cestovat vlakem Českých drah. I na tuto etapu výstavy se totiž lze svézt na zvýhodněnou jízdenku VLAK+ Flora. Sleva činí 50 procent na zpáteční jízdné z kterékoliv místa v ČR.

Brány podzimní Flory Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin, v neděli do pěti odpoledne. Plné vstupné na výstavu činí 140 Kč, v online 120 korun. Důchodci a studenti zaplatí 80 a děti od 6 do 15 let 30 korun. Za rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a jedno až čtyři děti dají návštěvníci 250 korun na internetu a 280 na místě.

 

!!! SOUTĚŽ O VSTUPENKY !!!

 

Zdroj: Kateřina Havlová, www. flora-ol.cz


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz