Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA - PRO CYKLISTY VÍNO NEBO VINNÝ MOŠT?

NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA - PRO CYKLISTY VÍNO NEBO VINNÝ MOŠT?

3. 10. 2017 - V sobotu 7. 10. se budou již podvanácté uzavírat cyklistické stezky na Uherskohradišťsku.

Tradiční akce bude probíhat od 8.30 do 10.00 hodin na Masarykově náměstí, kdy probíhají registrace účastníků a starty jednotlivých tras, odpoledne pak akce pokračuje od 15.30 do 17.30 kulturním programem, ve kterém vystoupí FS Handrlák,  CM Čarapa z Kunovic a mužský sbor Old Stars Hradišťan.

Součástí odpoledního programu je také malý vinný trh, na kterém bude možno zakoupit vína od vinařů z jednotlivých tras.

Co zajímavého či nového účastníky akce na jednotlivých trasách čeká? Na trase Blatnického Roháče se projedeme po nově opravené cyklostezce mezi Kunovicemi a Ostrožskou Novou Vsí, opět tedy se zastávkou ve Slováckém dvoře, kde bude připraveno cyklomenu. Trasa mikroregionem Dolní Poolšaví nás mimo jiné zavede do dvou areálů vinařských búd, jedním z nich je areál v lokalitě Stará hora, druhým pak  Vlčnov,  kde budou otevřeny hned tři z těchto búd. Na trase Muškátu moravského mohou cyklisté v Polešovicích navštívit Šlechtitelskou stanici vinařskou, jejíž kolekce vín  se umístila na druhém místě v soutěži TOP Víno Slovácka a kde bude pro cyklisty připraven i nelkoholický vinný mošt.

 

03670-preview355.jpg

 

Oblíbenou zastávkou na vícero trasách (Muškát moravský, Rulanda bílá, Velehradská stezka, Salašská stezka a pěší Staroměstská stezka) je Jezuitský sklep ve Starém Městě s prezentací Klubu přátel vína Staré Město a kde se pak od 17.00 hodin koná Staroměstský den vína. Na Velehradské stezce a stezce Rulandy bílé  bude možno navštívit Vinařství Jakubík a také Muzeum tupeské keramiky, kde vám návštěvu zpříjemní country kapela Na FURT.  Aby si na své přišli i zájemci o kulturu, jsou v programu některých tras zahrnuty i aktuální výstavy, např. v TIC Velehrad je to kromě výstavy sochaře Otmara Olivy také výstava „U nás na Velehradě“, na zámku v Uh. Ostrohu výstava „Josef Šuta – stavební projekty v Uherském Ostrohu“, v Buchlovicích pak výstava „Rodáci s inspirací“.  Ti, kteří si zvolí pěší Sadskou stezku, si mohou prohlédnout areál Muzea v přírodě Rochus, do kterého letos v červnu přibyla stodola z Hradčovic.

„Na kole vinohrady bereme jako tradiční kulturně sportovní akci, jejíž původním záměrem bylo projet se po nově vybudovaných vinařských stezkách, navštívit sklepy a ochutnat úrodu, kterou vinaři vypěstovali. Současná legislativa sice tuto akci ve svém původním záměru poněkud omezuje, ale i přesto věřím, že cyklisty nijak neodradí. Kromě dobrého vína je toho mnohem víc, co mohou vybrané trasy nabídnout “, říká Ing. Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko, který tuto akci ve spolupráci s Městským informačním centrem pořádá.

Na kole vinohrady 2017 je součástí projektu Krajem vína 2017 na Moravských vinařských stezkách, který letos zahrnoval celkem 11 akcí. Více informací na www.uherske-hradiste.cz.

 

Zdroj: Bc. Hana Patková, Městské informační centrum Uherské Hradiště

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz