Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH VINAŘŮ V HONG KONGU. PŘIVÁŽENÍ HLAVNÍ CENU A 18 MEDAILÍ

SKVĚLÝ ÚSPĚCH NAŠICH VINAŘŮ V HONG KONGU. PŘIVÁŽENÍ HLAVNÍ CENU A 18 MEDAILÍ

13. 11. 2017 - Na 9. ročníku soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition uspělo 18 moravských a českých vín. Největší úspěch sklidil Ryzlink rýnský 2008, pozdní sběr z vinařství Marcus, který získal zlatou medaili a zároveň jedno z hlavních ocenění („Trophy“) za nejlepší víno východní Evropy.

Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond.

V konkurenci vín z celého světa moravští a čeští vinaři získali 1 zlatou, 5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Velmi se dařilo našim šumivým vínům Bohemia Sekt s.r.o, která získala 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Dále také odrůdám jako je Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, které získaly 7 medailí (1 zlatou, 3 stříbrné a 3 bronzové).

„Asie již dávno není z hlediska vinařství jen exotickou destinací. Jak roste životní úroveň místních obyvatel, kteří začínají mohutně nakupovat západní zboží, tak roste atraktivita asijských zemí také z obchodního hlediska. Stejně tak vzniklo v Asii několik prestižních soutěží vín, které se řadí ke k nejlepší světové úrovni,“ komentoval další pozitivní rozměr úspěchu na Hong Kong International Wine & Spirit Competition Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín organizačně zajišťovalo.

Tento 9. ročník prestižní soutěže probíhal pod záštitou nejvlivnějších osob z asijského a mezinárodního vinařského průmyslu. Členy odborné poroty byli 4 Masters of Wine z Japonska, Singapuru, Indie a Hong Kongu a další odborníci z řad someliérů, dovozců, kritiků a novinářů.

Více o soutěži: http://www.hkiwsc.com/home

Více o moravských a českých vínech na: www.wineofczechrepublic.cz.

 

03753-0002_(1).jpg

 

Zdroj: Dominika Uhrová / PR Manager

Ilustrační foto: Pixabay

 


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz