Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

VÝCHODNÍ MORAVA – Plesová sezona se naplno rozběhla!

VÝCHODNÍ MORAVA – Plesová sezona se naplno rozběhla!

16. 1. 2018 - V pátek 19. a v sobotu 20. ledna bude roztančená i Východní Morava.

V pátek 19.1. se půjde do Domu kultury v Kroměříži na 20. reprezentační ples Arcibiskupského gymnázia. Proběhne ve stylu Benátské noci. Začátek bude v 19:30.

Hlavním plesovým dnem bude sobota 20. ledna.

V Boršicích (u Buchlovic) na Uherskohradišťsku se bude plesat od odpoledne. Od 15 hodin v místním kulturním domě uspořádají IV. Dětský krojový ples, dospělí se na stejném místě sejdou v 19:30 na XIV. krojovém plese. Krojovaní mají vstup zdarma, ostatní za 80 Kč.

Na XXVII. reprezentační ples města Uherské Hradiště se půjde do místního Klubu kultury. Akce s tradičně bohatým doprovodným programem začne v 19:30.

Reprezentační ples města zažijí také Bojkovice na Zlínsku. Začátek bude v 19:30, k tanci a zábavě zahrají cimbál, dechovka, chybět nebude ani taneční hudba.

Také v Uherském Brodě pořádají tradiční reprezentační ples města, půjde se na něj už po jednadvacáté. Začne ve 20:00 a nabídne pestrý společenský program.

Tvrz v Hluku na Uherskohradišťsku bude od 20:00 dějištěm plesu místního mysliveckého spolku. Kromě tance se tak půjde i na pochoutky a bohatou tombolu.

Reprezentační ples města Kroměříže a Radia Kroměříž se uskuteční v místním Domě kultury. Hlavní hvězdou bude Jiří Korn. První polovina plesu se ponese ve swingovém stylu s módními doplňky 20. a 30. let minulého století. Po celý večer vám bude hrát 20ti členný big band Red Socks Orchestra z Brna. Chybět nebude cimbálovka, taneční vystoupení TK Gradace, mažoretky LEXY, ve foyer vás bude bavit Swing band Kroměříž a celý večer uzavře diskotéka Radia Kroměříž.

 

Také zámek Holešov zahajuje plesovou sezonu.

Během ledna, února a března se v historických sálech uskuteční sedm plesů, které navštíví kolem tří a půl tisíce lidí.

„Plesy obsadí celý zámek od suterénního New Drive Clubu až po sály prvního patra. Musíme uklidit a připravit celý prostor,” řekl hlavní provozní zámku Martin David.

Do historických sálů je třeba rozestavět sto dvacet stolů a pět stovek židlí.  Nejreprezentativnější Velký sál, který má tři sta padesát metrů čtverečních, přitom stačí začít vytápět až v den konání. Díky nejmodernější technologii, která byla při rekonstrukci památky použitá, může být sál vytopený už za tři hodiny.

Zajímavostí letošní plesové sezony je doprovodná výstava Volného výtvarného sdružení Valašský názor, které v celé enfiládě prvního patra vystaví obrazy svých členů.

Po sobotním (13.1.)  Reprezentačním plese města Holešova následuje 20. ledna Myslivecký ples, 27. ledna Farní ples a 3. února Keltský ples. O týden později, 10. února, bude mít na zámku ples holešovské gymnázium a v pátek 16. února Střední policejní škola Ministerstva vnitra Holešov. Plesovou sezonu ukončí ples 2. základní školy 3. března.

Vstupenky na Reprezentační ples města, Myslivecký ples a Keltský ples je možné koupit v MIC Holešov nebo on-line přes jeho web www.holesov.info.

 

 

Zdroj: Ing. Zdeněk Urbanovský, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, www.vychodni-morava.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz