Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Už ve čtvrtek bude vyhlášeno Vinařství roku 2017

Už ve čtvrtek bude vyhlášeno Vinařství roku 2017

16. 1. 2018 - Již tento čtvrtek, 18. ledna budou ve večerních hodinách vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže Vinařství roku 2017, kterou pořádá Svaz vinařů ČR.

Na slavnostním galavečeru, kterým provede tradičně moderátor Marek Eben, budou udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích (malá, střední a velká vinařství) a také se dozvíme, kdo bude hrdým držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2017.

Díky vzácné shodě hodnotící poroty v nominační fázi soutěže, postoupilo letos do finále hned deset vinařství. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. Během listopadu navštívila sedmičlenná komise, sestavená z odborníků různých oborů, tyto finálová vinařství a komplexně zde posoudili jejich činnost v uplynulém roce a rozhodli o vítězích.

03889-DSC_0455_preview.jpg

Kromě vítězství v kategoriích – malá, střední a velká vinařství a titulu absolutního vítěze Vinařství roku 2017 budou dále uděleny ještě ceny:

  • „Korunní – Enolog roku 2017“ – cena mladému vinaři, enologovi do 40 let
  • „Počin roku 2017“ – cenu pro osobnost, která se zasloužila o pozvednutí oboru vinohradnictví a vinařství v ČR
  • „Cena prof. Viléma Krause, CSc.“ – cenu pro významnou vinařskou osobnost za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství

“Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože mezi finalisty není ani jeden, který by si ocenění za skvělou vinařskou práci nezasloužil. Všech deset finalistů vyrábí prvotřídní vína, patří mezi špičku při práci ve sklepě a vinohradu a podílí se na pozitivním vývoji vinařství jako celého oboru. Jen jeden v každé kategorii je ale tím nejlepší a jen jeden vyčnívá nade všechny a ten se stane držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2017,“ vysvětluje prezident Svazu vinařů ČR JUDr. Tibor Nyitray.

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

03889-4_preview.jpg

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje. Hlavními partnery soutěže pro ročník 2017 jsou Korunní – certifikovaná voda vhodná k vínu, Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově.

Více informací naleznete na www.vinarstviroku.cz

 

Zdroj:Jiří Bažant

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz