Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Přijďte o víkendu na výstaviště, potkáte cestovatelské osobnosti

Přijďte o víkendu na výstaviště, potkáte cestovatelské osobnosti

19. 1. 2018 - Cestovatelé, dobrodruzi, ale také gastronomické hvězdy a známé tváře jsou součástí akcí GO a Regiontour. Koho zajímavého můžete na výstavišti mezi 18. a 21. lednem potkat?

Fenomén novodobých nomádů

Nebojí se rozprodat majetek, postavit nebo upravit si speciální vůz, hodit za hlavu konvence a vyrazit napříč světem – novodobí nomádi. Taky se jim říká digitální, protože díky možnosti připojení odkudkoliv na svých cestách pracují a své zážitky sdělují na blozích a sociálních sítích. Že opravdu jde cestovat jinak než „letadlem do čtyřhvězdičkového hotelu a po týdnu zpět“, poznají ti, kdo dorazí do pavilonu F. Setkají se zde s českými a slovenskými cestovateli, kteří se do širšího povědomí dostali díky seriálu Nomádi zpravodajského serveru Lidovky.cz.

„Reprezentují čtyři různé způsoby cestování: Martin Magnusek jezdí sám na motorce, zatímco Vojtěch Wertich cestuje letitou obytnou Avií a vždy kolem sebe vytvoří expediční tým. Projekt Bronco namiesto hotela popisuje, jak to dopadne, když se architekt a jeho žena pustí do stavby expedičního speciálu. A nakonec projekt Hugo a my ukazuje, jak je možné skloubit práci na dálku s životem v dodávce v různých koutech Evropy,“ popsal Tomáš Málek, vedoucí webu Lidovky.cz.

Rozpis jednotlivých přednášek ZDE.

 

Královna marmelád pod Marmoladou

Vypadá to jako promyšlený tah, ale je to čistá náhoda – královna marmelád Blanka Milfaitová se usadila pod dolomitskou horou Marmolada. Češka, která se před pár lety rozhodla obrátit si život vzhůru nohama a upřednostnit svobodu a dobrodružstvím před teplým místečkem, přijede svůj nový domov a také zbrusu novou knihu představit do Brna na GO a Regiontour.

Život „na samotě u hory“, v kempu, který teď s rodinou provozuje, si nemůže vynachválit. Čerstvou třetí knihu psala už v Dolomitech, po přestěhováních a po nocích. „Jasně, občas něco dostává na frak, ale odskáče to spíš spaní, nebo partner, protože marmeládovat se musí, psát se chce a být s malejma indiánkama v toulání po okolí, to je snad i lék,“ je nadšená. Neúnavná cestovatelka hned v únoru sbalí celou rodinu a vyrazí na další ze svých dlouhých expedic , tentokrát do Afriky.

Průvodcem v KLDR

O Severní Koreji, tamních poměrech, totalitním režimu se hodně mluví. Málokdo ale ví, že se do nejizolovanější země světa dá vycestovat. Už třikrát se tam jako průvodce podíval Karel Starý ze žďárské cestovní kanceláře Nomád. Jak říká, země se neustále mění a navzdory otřesné politické situaci a alespoň na první pohled se otevírá a modernizuje. Oplývá také nádhernou přírodou. Jaké to je do KLDR cestovat, co člověk uvidí a jak s ním situace zamává, povypráví Karel Starý v pátek 19. ledna ve 14.30 hodin. „Do KLDR bych zavedl povinné školní výlety,“ říká.

 

Cestovatelská elita

Jedno velké cestovatelské jméno za druhým se sejde na 21. ročníku festivalu Go Kamera, který pořádá CK Livingstone v čele s Rudolfem Švaříčkem. „Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava více než padesáti účinkujících,“ vypočítal Švaříček.

Letošním ústředním tématem je Východní Afrika, slavnostního zahájení se tedy ve čtvrtek ujme KATEŘINA CHAUVEAU, která stojí za organizací Bwindi Orphans. Ta se stará o školu v Ugandě i adopce na dálku, na aktivity mohou návštěvníci přispět.

A dalšího vás čeká? Projdete se světem s Láďou Ziburou, vylezete na osmitisícovky s Radkem Jarošem nebo Josefem Šimůnkem, své africké hraní přiblíží Jura Pavlica, proletíte se s výtvarníkem Davidem Černým, dozvíte se více o novém filmu Václava Marhoula, prohlédnete se fotky Jana Šibíka nebo Zdeňka Thomy. A to jej zlomek z nabitého programu. Přednášky doplňují výstavy, koncerty, promítání, besedy.

Mistr kávy

Třikrát se brněnský barista Adam Troubil stal Mistrem kávy. A díky čemu, poznáte v expozici města Brna, kde se po čas GO a Regiontour usadí prvorepubliková kavárna. Právě v ní bude Troubil předvádět své umění a také osvětlí, jak se jeho osudový nápoj připravoval a pil nejen ve dvacátých letech. Kdo se zúčastní speciální soutěže, může vyhrát ochutnávku právě od Mistra kávy.

Kdo vymyslel Turistické známky

Určitě jich pár doma máte, nebo jste je minimálně při svých výletech zahlédli – Turistické známky. První pěticentimetrové dřevěné kolečko s vypáleným motivem turistického cíle spatřilo světlo světa před více než dvaceti lety a byl to Praděd. Dnes jich je 2 456 a příběh tvůrců Davida Holuba a Ladislava „Gina“ Šína stojí za přečtení. Na výstavišti je můžete potkat a zájemci si i zašifrují o autoatlas.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

 

Zdroj: www.bvv.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz