Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Mezinárodní potravinářské veletrhy představí technologie i prezentaci potravin

Mezinárodní potravinářské veletrhy představí technologie i prezentaci potravin

2. 2. 2018 - Od 27. února do 2. března se na brněnském výstavišti uskuteční Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA.

Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů. Vinaře potěší VINEX, pro pekaře a cukráře je určen veletrh MBK, zařízení pro obchod, hotely a různá stravovací zařízení budou prezentována na veletrhu INTECO. Poprvé se letos uskuteční i Mezinárodní veletrh potravinářských technologií SALIMA Technology. Novinkou je Festival chutí.

 

Pro zájemce o oborové technologie je určen především pavilon V. Letos nově došlo k oddělení technologií v podobě SALIMA Technology od tradiční SALIMY zaměřené na prezentaci potravin. „Cílem je zejména zefektivnit propagaci obou veletrhů a přivést každému z vystavovatelů ty správné klienty. Rozdělení potravinářských veletrhů se nijak nedotkne vystavovatelů v obou částech,“ vysvětluje ředitel projektu Radim Tichý. Technologické novinky a zajímavosti budou prezentovat například firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, CEIA, ELIN, Ishida, Keiblinger, KONEKO marketing, PANINI, Stäubli Systems nebo VAC-STAR.

03946-MIK_9304-min.jpg

 

Pavilon A už tradičně patří dodavatelům masa, potravinářských přísad, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů či cukrovinek. „O významu a kvalitě veletrhu SALIMA svědčí i podpora odborných garantů, jakými jsou například Ministerstvo zemědělství ČR, Agrární komora ČR, Státní zemědělský intervenční fond nebo Svaz obchodu a cestovního ruchu v ČR,“ doplňuje Tichý. Chybět nebude ani doprovodný program v podobě gastronomických show a soutěží.

03946-JGZ_0800-min.jpg

Veletrhy se těší také bohaté zahraniční účasti. „Představí se vystavovatelé z Německa, Maďarska, Polska, Itálie, Řecka a samozřejmě i ze Slovenska. Velkou expozici bude mít i Indonésie. V rámci incomingové mise přijedou na veletrh také delegace tuniských potravinářských firem,“ jmenuje Tichý.

K potravinářským veletrhům patří i veletrhy MBK a INTECO. Na prvním zmíněném budou vystavovat například firmy Jarospol, Kornfeil, J4, TOPOS či TenArt. Uskuteční se také soutěž Pekař roku 2018 – Junior, a to ve spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v ČR. Na veletrhu INTECO se představí firmy BUKOTEC, Eiskon, Hraspo, GASTRO MACH, GOZ Gastro, Maláč, MONTYCON gastro, RETIGO, UNIS COOL a další.

03946-JGZ_1924-min.jpg

Potravinářskou událost letos nově doplní Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Osloví zejména všechny milovníky dobrého jídla a pití. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů, na němž se představí na 50 českých i moravských producentů piv. K ochutnání bude více než 300 pivních vzorků a také jedinečné pivní speciály. Kromě minipivovarů budou přítomni i prodejci různých pochutin, vinaři a podobně.

 

 

Tisková zpráva z 31. ledna 2018.

Zdroj: PR manažer Michal Svoboda, Veletrhy Brno, a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz