Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Olomouc Čokoládový Festival 2018

Olomouc Čokoládový Festival 2018

13. 2. 2018 - Do nákupního centra Galerie Šantovka zamíří všichni milovníci čokolády.

Od pátku 16. února do neděle 18. února 2018 se zde uskuteční Čokoládový festival s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Vstup je zdarma.

 

OZP Galerie Šantovka Čokoládový Festival 2018 v Olomouci, pořádaný agenturou ChrisEvents, je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Čokoládový veletrh se představí na prostranství o rozloze 2 000m2 a návštěvníkům nabídne tři hlavní sekce:

  • Kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty
  • Prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami
  • Dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy

A na co se návštěvníci mohou těšit? „Letos bude v Šantovce více stánků, ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. Hra o poklad! Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit si může u vstupu za 30Kč zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů s odměnou 8 000,-Kč!

Dále budeme soutěžit o skútr Blade 125. V rámci této soutěže se může tipovat, kolik kusů mincí je na skútru.

03980-22552930_1503719839665856_4687314304489701220_o.jpg

 

Návštěvníci se dále mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dýňovou polévku s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc, který uvaří vepřovou kýtou s čokoládovou omáčkou. Děti si mohou připravit sladké dezerty s Tupperwarem,“ komentuje program organizátor ČokoFestu Chris Delattre.

„Letos budeme poprvé pořádat i „kuchařský souboj“. V rámci ČokoFestu se mezi sebou utkají 4 kuchaři (Jaroslav Klár – Lobster Olomouc), Richard Klemeš (Atmosphere Olomouc), Tomáš Janíček (NašeMaso Praha) a Přemysl Kos (La Villa Zlín), kteří budou muset připravit jídlo, aniž by dopředu znali suroviny.

Před začátkem vaření vždy obdrží tzv. tajemnou krabici, která zahrnuje potřebné ingredience k vaření např. čokoládu, maso, zeleninu, koření aj. Následně budou mít soutěžící hodinu k připravení pokrmu, který bude hodnotit a ochutnávat porota. Velké finále proběhne v 16hodin a vítěz si odnese 8 000,-Kč,“ dodává Kateřina Zemánková ze Šantovky.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u více než 40 stánků. Těšit se můžete například na společnosti ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Chocolaterie Havířov, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Xo-Čo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Atelier Sladkostí, Koruna pralinky, Candy Store, Al Andalous, Domácí muffiny, ChocoBonte a mnoho dalších.

Program je pro návštěvníky připravený v čase:

Pátek 16.02.: 14:00 – 18:00

Sobota 17.02.: 10:00 - 18:00

Neděle 18.02.: 10:00 – 17:00

ČokoFest v Šantovce bude zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít! Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, vafle, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 16.-18.2.2018 do svých kalendářů.

 

 

Zdroj: Agentura ChrisEvents s.r.o.

 

 

 

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz