Štamgast & Gurmán

Slavnosti mandloní a vína

Slavnosti mandloní a vína

23. 2. 2018 - Zažijte food festival plný mandlí a objevte největší mandloňový sad ve střední Evropě.

První jarní sobotu 24. března 2018 proběhnou v jihomoravských Hustopečích od 9:00 do 17:00 Slavnosti mandloní a vína, gastronomický festival s bohatým doprovodným programem. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na mandle a sladké i slané pokrmy z nich, Hustopečskou mandlovici, otevřené vinné sklepy s nejlepším vínem od zdejších vinařů anebo procházku do jediných mandloňových sadů v celé střední Evropě.

Novinkou letošního ročníku Slavností mandloní a vína bude rozšířená nabídka tradičních i neobvyklých jídel připravených s mandlemi. Na Dukelském náměstí vyroste gastro zóna se stánky s mandlovými produkty a k ochutnání bude kromě jiného mandlové pečivo, mandlové mléko nebo místní Hustopečská mandlovice.  Milovníci jídla se mohou těšit na čtyři restaurace přímo na náměstí, jejichž kuchaři právě pro Slavnosti mandloní a vína vytvořili speciální mandlové menu. Kuchaři z organizace Culinary Club v čele s šéfkuchařem Petrem Erinem Kováčem, známým z pořadů Dobré ráno České televize nebo Život z pánve připraví například hamburger v domácí mandlové housce a ukáží v rámci kuchařské show, jak si lehce připravit pokrmy s mandlemi také doma. „Během show máme v plánu předvádět jednodušší recepty z dostupných surovin jako jsou třeba krůtí prsa na kari s mandlemi. Chceme lidi především inspirovat a ukázat jim, že mandlemi se dají hezky obohatit české i zahraniční recepty,“ láká návštěvníky na program slavností Petr Erin Kováč.

Na ulici Na Hradbách budou pro návštěvníky otevřeny také hustopečské vinné sklepy, kde stejně tak jako na náměstí mohou lidé ochutnat desítky odrůd místního vína i vína z okolních vinic a setkat se s vinaři. V historickém renesančním domě U Synků bude po celý den veřejnosti zpřístupněna stálá vinařská expozice odhalující historii vinařství a celoroční průběh práce na vinici.

Kromě kulinářských zážitků čeká návštěvníky slavností také bohatý kulturní program s hudbou od slovenské folkové skupiny Hrdza a kapely Red Socks Orchestra. Zábavu si lidé užijí mimo jiné i při soutěži jedlíků, do které se mohou sami zapojit. Čím se budou jedlíci cpát, se teprve uvidí. Na facebookové stránky dorazilo od fanoušků více než 40 nápadů a nyní pořadatelé vybírají ten nejlepší. Soutěžit přijede i známý maxi jedlík Jarda Němec, kterého zatím skoro nikdo neporazil. Na Slavnostech mandloní a vína nebude chybět ani řemeslný trh a jarmark, kde si lze pořídit kreativní výzdobu pro nadcházející velikonoční svátky. Po všem tom hodování přijde vhod i krásná procházka mandloňovou naučnou stezkou vedoucí až do mandloňového sadu, který se rozprostírá na svazích jihomoravských Hustopečí. Právě zde se nachází Mandloňová rozhledna s úchvatným výhledem na moravskou krajinu. Zájemci mohou během vycházky plnit různé úkoly, za jejich splnění dostat razítka a nakonec i malé překvapení.

 

04007-slavnosti_mandloni_2018.jpg

 

 

Zdroj: Pavel Pichler

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz