Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

NA ZLÍNSKÉM ZÁMKU SE V SOBOTU USKUTEČNÍ ZÁMECKÁ ZABÍJAČKA

NA ZLÍNSKÉM ZÁMKU SE V SOBOTU USKUTEČNÍ ZÁMECKÁ ZABÍJAČKA

1. 3. 2018 - V sobotu 3. března si na nádvoří a v okolí zlínského zámku přijdou na své milovníci tradičních zabijačkových specialit.

Od 9 hodin zde KAFÉ ZÁMEK pořádá historicky první Zámeckou zabijačku. Návštěvníci se mohou kromě dobrého jídla, těšit i na soutěž v plnění jitrniček, setkání s historickými obyvateli zámku, cimbálovou muziku a další doprovodný program.

První březnovou sobotu provoní zlínský zámek vůně čerstvě vařeného masa a dalších zabijačkových specialit.  Pochutnat si zde bude možné na masu vytaženém přímo z kotle, tradiční tmavé polévce „prdelačce“, jitrničkách, tlačence, škvarcích a spoustě dalších dobrot od mistrů řezníků. „Speciálně pro tuto příležitost jsme vytvořili originální Zámeckou tlačenku, kterou lidé mohou ochutnat přímo na zámku nebo si ji odnést jako výslužku s sebou, stejně jako další lahůdky,“ říká řezník Leoš Novák, majitel Kudlovských uzenin, který se na přípravě akce podílí.

Dřív měla na venkově zabijačka kromě svého hlavního účelu také společenský význam. Zapojovali se do ní všichni příbuzní i sousedé, a kromě jiného to byl i velmi příjemný důvod se setkávat. A to je také našim záměrem. Chceme vytvořit atmosféru venkovské zabijačky, na které se návštěvníci potkají s přáteli, dají si společně něco dobrého, pobaví se. Jen v našem pojetí vynecháme samotnou porážku prasete,“ říká za organizátory Mirek Kupský z KAFÉ ZÁMEK.

 

04023-zabijacka_vizual.jpg

 

V 11 hodin se mohou zájemci zúčastnit soutěže v plnění a špejlování jitrnic na čas. Kromě trofeje pro nejrychlejšího účastníka jsou pro výherce připraveny i další atraktivní ceny jako jsou například destiláty od vizovické likérky R. Jelínek, vstupenky na 3. ročník Garden Food Festivalu, balíček zabijačkových dobrot a další.

V průběhu konání akce bude připravený i další doprovodný program v podobě návštěvy historických postav, které v minulosti žily na zlínském zámku. „Účastníky zabíjačky na zámeckém nádvoří pozdraví baron Klaudius Bretton, který zlínskému zámku i panství vládl před dvěma sty lety,“ upřesňuje ředitel Zlínský zámek o.p.s. Martin Pášma a dodává: „Těšit se mohou také na několik vesměs úsměvných, avšak pravdivých epizod z historie zámku.

O hudební doprovod během dopoledne se postará harmonikář a cimbálová muzika. Návštěvnicí s dětmi si mohou prohlédnout také interaktivní výstavu Orbis Pictus Play, výstavu nesmyslů Nonsence, Galerii Václava Chada s novými expozicemi „Otisk anděla“ od dvojce Libenský – Brychtová a „Spolu“ Anežky a Miroslava Kovalových, výstavu Strašidelné sklepení zlínského zámku, Festival IQ Play nebo se ohřát v kavárně KAFÉ ZÁMEK.

Akce, kterou pořádají KAFÉ ZÁMEK, Zlínský zámek o.p.s  a Kudlovské uzeniny – Leoš Novák se koná na nádvoří a v okolí zlínského zámku od 9 do 15 hodin. Vstup je zdarma.

 

 

 

 

Zdroj: Kateřina Martykánová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz