Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Slavnostní otevření Prohlídkové trasy po hradebním opevnění s průvodcem

Slavnostní otevření Prohlídkové trasy po hradebním opevnění s průvodcem

12. 3. 2018 - „Znojmo je zase o jednu významnou a jedinečnou turistickou atrakci bohatší,“ raduje se Jan Grois, starosta města Znojma.

Po opravě Střelniční věže v roce 2014 přišla vloni na řadu rekonstrukce dvou věží v prostoru Jižního hradebního příkopu – Prašné věže a Nové věže a spolu s Vlkovou a Radniční věží tak tvoří nový turistický cíl – Prohlídkovou trasu po Hradebním opevnění s průvodcem.

Nově zrekonstruované věže v sobě skrývají i nové expozice. „V Prašné věži, která svůj název získala kvůli skladování střelného prachu v 18. století, mohou návštěvníci prozkoumat celé hradební opevnění města. To zde bude vystaveno v 3D modelaci. V Nové věži pak objeví ukázky zbroje a historických zbraní. Vystoupat je zde možné i na vyhlídku a vychutnat si tak Znojmo z nového neokoukaného pohledu,“ přibližuje Grois. V rámci prohlídky budou návštěvníci procházet i kolem Psí věže. Ta je prozatím nepřístupná, díky průvodcům se o ni však dozví spoustu zajímavostí.

Ve středu 11. 4. slavnostně otevřeme novou prohlídkovou trasu města Znojma s průvodcem po Hradebním opevnění. V ranních hodinách můžou zájemci sledovat slavnostní otevření v rámci Snídaně s Novou, do které budou přenášeny živé vstupy právě od znojemských věží. Návštěvníci odpoledních prohlídek, které proběhnou ve 13.00 a 15.30 hod., budou seznámeni s historií opevnění města i jednotlivých věží, které v rámci trasy navštíví. Celková prohlídka bude doplněna bohatým kulturním programem, o který se postarají rytíři ze společnosti Štvanci. Na návštěvníky čekají šermířské souboje, ovládání koní při soubojích, ukázky dobových zbraní a zbroje. Doprovodný program bude probíhat jak v hradebním příkopu u Střelniční věže, tak v Jižním hradebním příkopu. Prohlídky budou v tento den zdarma.

 

04051-0001_(20).jpg

 

Prostor Jižního hradebního příkopu využije Znojemská Beseda, která má na starosti provoz této prohlídkové trasy, i ke kulturním akcím. „Historický program, který na návštěvníky čeká při slavnostním zahájení, zde bude probíhat i ve vybraných dnech letních prázdnin. Vzniklý amfiteátr budeme využívat třeba v rámci Kulturního léta, kdy zde plánujeme jak historické programy, tak divadelní představení,“ doplňuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Téměř do konce dubna bude prohlídková trasa věnována žákům základních a středních škol. Pro veřejnost se znovu otevře od 28. 4. a bude přístupná až do konce října. Prohlídky budou probíhat každý den v časech 9.30 a 15.30 hod. Tyto dvě prohlídky budou proloženy i prohlídkou historického centra města Znojma, která bude probíhat každý den ve 13.00 hod. Návštěvníci se tak budou moci nově vydat na 80 minut dlouhý okruh po památkách Znojma.

Více informací na www.znojemskabeseda.cz, na facebooku Objevte Znojmo nebo instagramu #znojmochutna.

 

 

Zdroj: Kamila Kolesová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz