Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Káva v kuchyni: Kterou použít a jak ji do pečení zapracovat?

Káva v kuchyni: Kterou použít a jak ji do pečení zapracovat?

23. 3. 2018 - Jestli se po ránu neobejdete bez šálku kávy, určitě si tento nápoj užijete i v lahodných dezertech. Káva ve spojení s pečením je klasika, která nikdy nezestárne.

Prozradíme vám, jak kávu v kuchyni nejlépe využít a po kterém druhu sáhnout.

Silná káva zvýrazní chuť a dodá vůni čokoládovým dortům nebo koláčům. Vůbec nejznámější varianta dezertu, který se pojí s kávou, je tiramisu. Rozhodně ale není jedinou pochoutkou, kterou si s kávou můžete připravit.

 

Jakou kávu do pečení zvolit

Možná vás to překvapí, ale do dezertů nepatří výběrová káva. Naopak, doporučuje se používat pouze rozpustnou kávu. Na rozdíl od té mleté se totiž zcela rozpustí v horké vodě. Tím pádem se snižuje riziko, že by v dezertu zůstaly kousky zrnek a výsledný pokrm obsahoval částečky, které by jeho chuť zrovna nevylepšily.

Káva v kuchyni – kam s ní

O tiramisu už jsme mluvili – a možná jste ho sami doma i vyzkoušeli. Kde jinde ale můžeme kávu v kuchyni využít? Vyzkoušejte kombinaci s brownies, přimíchejte kávu do čokoládového dortu anebo kávu spojte s cukrem a krémem a vytvořte dokonalou polevu. Káva vám skvěle poslouží i při přípravě vánočního cukroví.

 

04077-food-3048479_960_720.jpg

 

Jak kávu do dezertů zapracovat

Při práci s kávou v kuchyni se držte receptu. U tiramisu platí, že piškoty se namáčí do vychladlé kávy. A třeba u takových kávových řezů se káva míchá společně s rozpuštěným máslem. Pokud se chystáte třeba na trubičky s kávovou náplní, budete kávu šlehat společně s vejci a cukrem, dokud vám nevznikne požadovaný krém.

V každém případě si na kávě v dezertech bezpochyby pochutnáte. Dejte se do pečení a připravte si kávovou sladkost, kterou si všichni zamilují.

 

 

Zdroj: vseopeceni.cz

Ilustrační foto: Pixabay


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz