Štamgast & Gurmán

Barmani se o titul nealko krále ČR utkají v Budějovicích

Barmani se o titul nealko krále ČR utkají v Budějovicích

4. 4. 2018 - Musejí být nealkoholické, nízkokalorické, nápadité a snadno zhotovitelné v každém dobrém baru.

Řeč je o koktejlech, které budou připravovat účastníci 21. ročníku barmanské soutěže Mattoni Grand Drink. Její české národní kolo se uskuteční už zanedlouho, v úterý 10. dubna od 11 hodin, v českobudějovickém baru Žlutá ponorka.

 

Mattoni Grand Drink je mezi barmany vyhlášená svou náročností, a to kvůli přísným pravidlům. Ta stanovují vytvořit nealkoholický drink za použití nízkokalorických surovin – množství energie v jednom decilitru koktejlu nesmí překročit hranici 65 kilokalorií. Drink by měl být dále inovativní a souznící s moderním zdravým životním stylem.

 

Letos budou navíc hodnotitelé klást důraz na praktičnost a dostupnost surovin co se snadné výroby v barech týče. „Je to trochu návrat zpět do reality. Žádoucí jsou spíše replikovatelné koktejly než umělecká díla, jejichž životnost končí s datem konání soutěže,“ vysvětluje Aleš Svojanovský, prezident České barmanské asociace, která Mattoni Grand Drink spolupořádá.

 

Nejlepší barman z českobudějovického národního kola bude se svým drinkem reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v míchání nealkoholických drinků, jež se tradičně uskuteční na pražském Staroměstském náměstí, letos v termínu 16. června. Vítěze světového finále čeká odměna v podobě 10 tisíc amerických dolarů.

 

 

Zdroj: Michael Lapčík, Česká barmanská asociace

Foto: Loňský vítěz národního kola MGD Jan Lukas z českokrumlovského baru Apotheka Apotheka se ve světovém finále MGD 2017 umístil na skvělém druhém místě.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz