Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vlkova věž otevírá 1. dubna. Zahajuje už 6. sezónu

Vlkova věž otevírá 1. dubna. Zahajuje už 6. sezónu

4. 4. 2018 - Vinařská sezóna i letos ve Znojmě odstartuje 1. dubna. Svoji šestou sezónu totiž právě v neděli 1. dubna zahajuje Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži.

Nabízí nejen neotřelý pohled na město, ale i speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích, a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství a vinařských akcích na Znojemsku.

Informační centrum ve Vlkově věži vzniklo s jasnou vizí: podporovat vinařskou turistiku na Znojemsku. A to se daří. Návštěvníci sem chodí na sklenku dobrého vína, za výhledem z krásného ochozu, a hlavně tu i cíleně vyhledávaní aktuální informace o vinařstvích a vinařských akcích v okolí.

Kdo se na degustaci vína vydá právě do Vlkovy věže, určitě neprohloupí. Víno mu tu nalijí ze speciálního vinného baru. „Tento vinný bar dokáže udržet otevřenou lahev vína až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě. Díky tomu můžeme v rámci degustace nabízet širokou škálu vín, aby si každý vybral to, které mu chutná,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Od dubna 2013, kdy se zrekonstruovaná Vlkova věž poprvé otevřela veřejnosti, na ni vystoupalo přes 13 500 lidí. Oblíbené jsou i degustace ze speciálního vinného baru – vloni pracovníci Vlkovy věže rozlili přes 1 600 degustačních vzorků. Vína se tu prodávají za stejnou cenu, jako jej prodává samo vinařství.

Informační centrum ve Vlkově věži se návštěvníkům otevírá v neděli 1. dubna. Otevírací dobu viz níže. V případě zájmu je možné objednat si ochutnávku vín VOC Znojmo také individuálně.

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži vzniklo v roce 2013 nejen díky spolku VOC Znojmo, ale také za vydatné podpory města Znojma, Znojemské Besedy a Jihomoravského kraje.

 

 

Duben, květen, 17. září - říjen

SO, svátky: 10.00 – 17.00

NE: 10.00 – 15.00

 

Červen – 16. září

PO – SO, svátky: 10.00 – 18.00

NE: 10.00 – 16.00

 

Podívejte se na Informační centrum ve Vlkově věži ve Znojmě. Propagační video naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=h94DAXE2VLM

 

04097-VOC_Znojmo_Vlkova_vez_letak_CJ_2018_002.jpg


 

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s., www.vocznojmo.cz

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz