Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Česnek medvědí-pro podporu trávení s jemnou vůní a chutí česneku

Česnek medvědí-pro podporu trávení s jemnou vůní a chutí česneku

9.4.2018 - Medvědí česnek je jarní bylinka, která působí antibakteriálně i proti plísním, pomáhá ke snížení krevního tlaku a nejlépe ji využijeme v čerstvém stavu.

Jarní bylinka s antibakteriálními účinky


Česnek medvědí (Allium ursinum) je blízkým příbuzným česneku, cibule a pažitky. Jedná se o vytrvalou bylinku nižšího vzrůstu (20-40 cm), která má jen několik přízemních protáhlých listů vyrůstajících z úzké cibulky pod zemí. Vyraší v březnu a dubnu, když ještě nejsou olistěné stromy, v květnu jej ozdobí bílé a drobné květy s typickou česnekovou vůní, vytvoří se plod – tobolka. Poté listy uvadnou, nadzemní část rostliny odumře a v podobě podzemní cibule čeká rostlina do příštího jara – v letních měsících tak už tuto bylinku nepotkáme.

Nejlépe se medvědímu česneku daří v lužních a listnatých lesích, kde je dostatek vlhkosti a spíše stín – máte-li v zahradě stinný vlhčí kout, můžete jej zde zkusit i vysadit. Bylinku je vhodné sbírat před dobou květu, kdy je však lehce zaměnitelná s listy konvalinky vonné, které jsou velmi jedovaté – k rozlišení pomůže právě typická vůně listů medvědího česneku. Tato bylinka nepatří mezi rostliny chráněné, její porosty ale bývají "drancovány" lidmi, kteří ji sbírají ve velkém pro další prodej.

 

04108-bears-garlic-1092518_960_720.jpg

 

Jaké pozitivní látky v něm najdeme?


Medvědí česnek obsahuje vysoký podíl vody (90 %), dále jsou v něm zastoupeny bílkoviny a jednoduché sacharidy, nejméně obsahuje tuků. Mnohem důležitější je však obsah dalších látek - podobně jako klasický česnek obsahuje i tato bylinka sirné sloučeniny, které jsou zodpovědné nejen za chuť a vůni (jemnější než u klasického česneku), ale mají i pozitivní zdravotní účinky. Dále v něm najdeme také látky s antioxidačním účinkem, vitamíny (provitamín A - betakaroten, vitamíny B1 a B2, C) a minerální látky (draslík, železo, zinek, vápník a hořčík). Medvědí česnek pomáhá:

  • snižuje krevní tlak
  • působí proti bakteriím, virům a plísním
  • ideální při nachlazení
  • podporuje trávení

 

Jak jej můžeme zpracovat?


Medvědí česnek lze upravovat za studena i za tepla, při tepelné úpravě ale rychle ztrácí své aroma i chuť. Můžeme jej také sušit a uchovat jako koření. Nejlepší je ale čerstvý.Zpracovávají se listy i cibulky – krájením či sekáním se z nich uvolňují vonné silice a také specifická chuť.

  • V čerstvé podobě lze medvědí česnek využít do salátu, pomazánky či k dochucení rizota a dalších pokrmů. Můžeme ho zpracovat také do bylinkového másla nebo jemně štiplavého pesta.
  • Tepelné jej můžeme upravovat podobně jako špenát – krátce podusit a podávat s masem či parmezánem nebo z něj uvařit krémovou polévku.

 

04108-butter-2225228_960_720.jpg

 

Jarní tvarohová pomazánka s medvědím česnekem

suroviny: polotučný, nebo měkký tvaroh – 200 – 250 g, menší svazek medvědího česneku, sůl, pepř

Svazek medvědího česneku pečlivě opláchneme (a případně vytřídíme jiné listy, které se do něj mohou připlést), nakrájíme a nasekáme ho na jemné kousky. Tvaroh dáme do mísy a jemně jej promícháme, dále přidáme nasekaný medvědí česnek a společně pečlivě promísíme nebo krátce prošleháme. Na závěr dochutíme trochou soli a pepře. Podáváme s celozrnným pečivem, nebo kváskovým chlebem.

 

 

 

 

Zdroj: Vím, co jím a piju, o.p.s., www.vimcojim.cz

Ilustrační foto: Pixabay

 

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz