Štamgast & Gurmán

Vinobus nabízí pro obyvatele regionu speciální víkendové jízdy. Zdarma!

Vinobus nabízí pro obyvatele regionu speciální víkendové jízdy. Zdarma!

11. 4. 2018 ZNOJMO - Objevte krásy našeho regionu s Vinobusem VOC Znojmo! Všichni obyvatelé regionu Znojemska jsou srdečně zváni na mimořádné jízdy Vinobusu, které se budou konat o dvou dubnových víkendech.

Jízdy budou zdarma. „Hlavní sezóna Vinobusu začne v květnu. V dubnu bychom chtěli dát možnost domácím, obyvatelům našeho regionu, aby si i oni vyzkoušeli náš Vinobus a navštívili s námi místa proslulá i méně známá a poznali blíže vinice, na kterých zrají naše nejlepší vína,“ přibližuje myšlenku speciálních jízd Vinobusu František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Mimořádné jízdy Vinobusem se budou konat o dvou víkendech: 21. – 22. dubna a 28. – 29. dubna. „Vinobus je v první řadě cílem na turisty, kterým chceme ukázat krásy našeho kraje. Máme ale za to, že spoustu kouzelných míst neznají ani místní, a tak bychom je k nim chtěli zavést,“ doplňuje Koudela.

Jízdní řád bude v těchto mimořádných dnech platit jako v sezóně, tj. Vinobus pojede 3× denně v 10.00, 13.00 a 16.30 hod. „Nastoupit a vystoupit je z organizačních důvodů možné jen na Masarykově náměstí, nejsme totiž schopní garantovat opětovný nástup. Rezervace místa nebude možná, a tak můžeme jen stěží odhadnout, kolik dorazí lidí,“ dodává Koudela. Jízdní řád je k nalezení na www.vinobus.cz. Kdo bude chtít, může na vybraných zastávkách degustovat vína, degustace jsou placené.

 

 

O VINOBUSU VOC Znojmo

Znojemskem s Vinobusem VOC Znojmo

13 zastávek | 56 kilometrů | 19 vinařství

Vinobus VOC Znojmo je ojedinělou nabídkou pro turisty na Znojemsku. Díky němu mohli návštěvníci od konce dubna do poloviny září jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dopraví tam i zpět. Návštěvníci si díky němu mohou prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Jeho trasa je navíc navázána na zdejší cyklostezky. Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na 20 kol se na cestu vydal třikrát denně.

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcemi Chvalovice, Vrbovec, Tasovice, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Havraníky a Vinařského fondu ČR. Aktuální informace na www.vinobus.cz nebo na facebooku VOC Znojmo.

 

04114-VOC-Znojmo_Vinobus_Mimoradne-jizdy.jpg

 

 

 

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době devatenáct vinařství.

 

 1. DOBRÁ VINICE vinařství s.r.o. www.dobravinice.cz
 2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep www.vinarstvi-dobrovolny.cz
 3. Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. www.pialek.cz
 4. Vinařství Trávníček a Kořínek, spol. s.r.o. www.vinarstvitak.cz
 5. VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175
 6. Vinařství LAHOFER, a.s. www.lahofer.cz
 7. Vinařství Líbal, s.r.o. www.vinolibal.cz
 8. Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. www.saler.cz
 9. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. www.waldberg.cz
 10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. www.vslechovice.cz
 11. VINO HORT, s.r.o. www.vinohort.cz
 12. Zemědělské družstvo Hodonice www.zdhodonice.cz
 13. ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. www.znovin.cz
 14. Vinařství Sádek, s.r.o. www.vinarstvi-sadek.cz
 15. VINICE – HNANICE, s.r.o. www.vinice-hnanice.cz
 16. Vinařství HANZEL www.vinarstvihanzel.cz
 17. Arte Vini spol. s.r.o. www.artevini.cz
 18. Josef Kořínek www.josef-korinek.cz
 19. AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. www.ampelos.cz

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz