Štamgast & Gurmán

Pálení Čarodějnic Znojmo

Pálení Čarodějnic Znojmo

12. 4. 2018 - Vatra vzplane i v centru města. I přes to, že se tento starý, ale stále živý zvyk udržuje spíše na vesnicích než ve městech, vzplane opět 30. dubna vatra v Kapucínské zahradě za Vlkovou věží.

Zdejší Pálení čarodějnic se každý rok těší velkému zájmu ze strany návštěvníků, a tak mohou Znojmáci oslavit Filipojakubskou noc v blízkosti domova i letos.

Znojemská Beseda si na Pálení čarodějnic opět připravila bohatý program. Ten věnovaný dětem odstartuje už v 16.00 a postarají se o něj Milan Jonáš a DJ Izzy Cooper. Pro ty, kteří se doma nestihnout namaskovat za nějakou tu pořádnou ježibabu nebo černokněžníka, tu pak bude připravena Maruška s jejím malováním na obličej.

Vatru se symbolickou čarodějnicí zapálíme v 19.00 a pak už přijde na řadu hudba. Od 20.00 se o hudební zážitek postará mladý zpěvák Jakub Děkan se svou kapelou a od 21.30 si bude moci každý z vás jen tak u ohně zajamovat s oblíbenou a pohodovou Jam Session.

Hladové žaludky zasytí občerstvení od Jiřího Konvaliny z obchodního domu Dyje a žíznivé krky zchladí orosené pivko ze Znojemského městského pivovaru nebo chutná vína VOC Znojmo. U menších ohýnků si navíc můžete opéct špekáček, a to buď vlastní, nebo zakoupený přímo na místě.

Vstup na akci je zdarma.

 

04119-0001_(20).jpg

 

 

Zdroj: Kamila Kolesová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz