Štamgast & Gurmán

Festival Ochutnej Svět

Festival Ochutnej Svět

12. 4. 2018 - Třetí ročník festivalu Ochutnej Svět se ponese, jak jinak, než již v tradičním duchu chutí a vůní z celého světa.

Jak náš slogan říká: "Bez letenek a pasů ochutnáte během víkendu celý svět!“. A ani letos to nebude jinak. 28. a 29. dubna se otevřou brány brněnské festivalové sezóny.

Snaha nejen seznámit občany s novými trendy v gastronomii, ale také pěstovat lásku k jídlu už od malička. Kolem 40 zástupců identické kuchyně z různých kontinentů na jednom místě od extrémní asijské, až po africkou a filipínskou kuchyni. Na své přijdou také vegany a vyznavači RAWstravy. Těšit se můžete také na chřestýše, mořského ježka, hmyz a mořské plody a na foodtruckovou zónu.

Hlavní hvězdou letošního ročníku je čím dál více oblíbená kuchařka Kamu, která vydala knižní hit „Nejbarevnější kuchařka“. Kamu je v současné době nejsledovanější food kuchařkou na sociálních sítí. Kromě cooking show si také Kamu připravila jedinou jarní autogramiádu.

 

04121-foto.jpg

 

Sobota také bude patřit autogramiádě knihy z pořadu Život z Pánve. Kuchařka, která je shrnutím 2 řad pořadu Život z Pánve nese i charitativní podtext. Část výtěžku půjde na pomoc Tomayerovy nemocnice. Kromě křestu nás také čeká v neděli charitativní cookingshow s Honzíkem, který je pacietem Tomayerovi nemocnice. Honzík trpí vysokým ADHD.

Celé dva dny nás čekají i další show v podobě otevírání ústřic, vystoupení party Hmyz na talíři a souboj brněnských tváří ve vaření. Kdo bude náš brněnský chef?

Novinkou letošního ročníku je Dětská stage, kde si malý labužníci za pomoci dětí a pedagogů ze zdravé školky s montessory programem Mateřinka Brno, budou mít možnost pomocí montessori aktivit, vyzkoušet poznat různé druhy vůní, barev a chutí z celého světa. V neděli děti uvaří na hlavní stagy Thai salát coconut a lime od Kamu.

 

04121-315-ba5787d805e542d69c106b6a66fe991a.jpg

 

 

O vybavení stage se postará hlavní partner celého festivalu Kuliner. Odborný garant Kulineru JanRimpler se představí nejen na stagy, ale i v Kuliner stanu.

O pořadateli - FoodPark během tří let vyrostl z malých farmářských trhů až na leadry brněnské gastromonie. Kromě podpory brněnské gasto scény podporuje i další akce na Jižní Moravě.

Další akce Foodparku v letošním roce - 22. 9. 2018 - 3rd brněnský Cakefest 2018, 8. a 9. 9. 2018 - Ochutnej Asii, Konec října - Městské dýňové slavnosti a lampionový průvod pod Petrovem.

 

 

!SOUTĚŽ O VSTUPENKY!


 

Zdroj: Veronika Hvízdalová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz