Štamgast & Gurmán

SLUNCEM PROZÁŘENÉ OTEVÍRÁNÍ CYKLOSTEZEK - Na kole vinohrady Uherskohradišťska

SLUNCEM PROZÁŘENÉ OTEVÍRÁNÍ CYKLOSTEZEK - Na kole vinohrady Uherskohradišťska

3. 5. 2018 - Za velké účasti byly v sobotu 28. 4. 2018 otevřeny cyklostezky na Uherskohradišťsku.

Na sedm cyklistických a dvě pěší trasy se vydalo přes 1100 registrovaných účastníků této tradiční akce, ke kterým se na jednotlivých trasách přidaly další stovky neregistrovaných cyklistů a pěších turistů.

Krásné slunečné počasí přilákalo na 13. ročník otevírání cyklostezek do Uherského Hradiště příznivce cyklistiky a pěší turistiky, kteří byli nejenom z našeho regionu, ale sjeli se k nám z celé republiky a přijela také početná skupina pravidelných účastníků ze Slovenska. Nejvíce cyklistů si zvolilo trasu Muškátu moravského, která vede přes vinařství v Polešovicích či Boršicích, k dalším oblíbeným trasám patřily stezky Blatnického Roháče, Rulandy bílé nebo Velehradská stezka.

V rámci dopoledního zahájení proběhla výzva k sportovně – charitativní akci „Sbírejme kiláky“, odpoledne pak informace o soutěži „Do práce na kole“.

 

04168-NKV_28.4.3.jpg

 

V odpoledním programu na Masarykově náměstí vystoupil Soubor písní a tanců Dolina a cimbálová muzika Bálešáci ze Starého Města. Na malém vinném trhu byla v nabídce vína od vinařů z jednotlivých tras. Proběhlo losování tombol pro dospělé i děti o hodnotné ceny, které věnovali partneři akce. První cenu, kolo do vinohradů zn. COSSACK, které věnovala firma JUVACYKLO z Uherského Hradiště, si odvezl šťastný výherce z Kunovic.

Jarní část 13. ročníku NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA otevřela jak cykloturistické trasy Slovácka, tak i cyklus akcí KRAJEM VÍNA 2018 na Moravských vinařských stezkách.

 

 

 

 

 

Zdroj: Bc. Hana Patková, Městské informační centrum

Foto: Radek Frýsa

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz