Štamgast & Gurmán

6. ročník Gastro Food Fest na Zahradě Čech v Litoměřicích

6. ročník Gastro Food Fest na Zahradě Čech v Litoměřicích

28. 5. 2018 - Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní GASTRO FOOD FEST, který proběhne 2. – 3. června na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Návštěvníci se mohou těšit na speciální cooking show, kterou opět předvedou Ti nejlepší nejen z oboru gastronomie, např. kuchařský kat a porotce Masterchef Marek Raditsch, Radek Šubrt, herec a zakladatel Gastromapy Lukáš Hejlík či herec a moderátor Petr Rychlý.

Pokrmy důmyslně sladěných ingrediencí a delikátních chutí nabídne téměř 70 vystavovatelů. Novinkami pro návštěvníky budou hadí maso, žabí stehýnka nebo krokodýlí maso. Chybět nebudou hmyzí pokrmy, fois gras, trhané maso, burgery nebo sushi. Na menu budou čokoládové lanýže, cakepops, bubble vafle nebo populární rolovaná zmrzlina a mnoho dalšího. Pokrmy doplní české, moravské i zahraniční víno, prémiové rumy Tortuga, speciální edice piv, čerstvě pražená káva nebo cappuccino s tváří, na jehož mléčnou pěnu je možné vytisknout jakoukoliv fotku. Nebude chybět ani doplňkový prodej delikates.

 

04213-veprova_licka_s_cesnekem_a_majorankou.jpg

 

Letošní ročník festivalu navíc přinese mnohá překvapení. Hala G se promění v prvorepublikovou kavárnu a restauraci s pokrmy tamní doby. Spojení s jahodovými slavnostmi nabídne tradiční i netradiční delikatesy z jahod. Pro dětské návštěvníky bude připraven speciální program v podobě dětského koutku, skákacího hradu, malování na obličej a drobných dárků. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci odnést na fotografii z fotokoutku, který bude nabízet množství historických rekvizit k oslavám 100. výročí založení ČSR. Při sobotní návštěvě festivalu navíc návštěvníci získají vstup také na Litoměřický hrozen, který se koná na Hradě Litoměřice od 10 do 22 hodin. Obě akce budou kyvadlově propojeny výletním vláčkem.

DĚTSKÝ DEN - Po celý víkend můžou slavit i ti nejmenší. V hale G, kvízy Muzeum Gastronomie, fotokoutek První republiky, fotokoutek Jahodové slavnosti, v hale B: malování na obličej, skákací hrad, balonky BONDUELLE, dárek od společnosti GLOBUS, usměvavé wafle, francouzské palačinky jídlo bez cukru, bez laktózy, bez lepku, ovoce z Itálie, lanýžové pralinky, rolovaná zmrzlina, cupcakes, macronky, Mini Koblížky a mnoho dalšího.

Soutěž o velice hodnotné ceny - grilovací desku NordLine GP 01;  elektrickou fritézu F-5E; robot SENCOR a mnoho dalších zajímavých cen. Hlavní cenou je pak ubytování pro 2-3 osoby na Mayské riviéře v Mexiku.

Platidlem -  ,,Liťák“ - cena 1 Liťáku je 25 Kč. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní laskominy či účast na kuchařských show. Výjimku tvoří trhovci, u kterých bude jako v každém roce možné platit běžnou měnou.

 

04213-GFF_2018_plakat_hrozen_zm.jpg

 

 

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Termín konání 2. - 3. 6. 2018 Místo konání výstaviště Litoměřice

Otevírací doba sobota 10 - 18 hod; neděle 10 – 17 hod

Vstupné Na místě

Jednotné vstupné 100,- Kč

Držitelé ZTP/P  a děti do 120 cm zdarma

Vstup s pejsky povolen

 

 

 

! SOUTĚŽ O VSTUPENKY !

 

 

 

 

Zdroj: Andrea Němečková

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz