Štamgast & Gurmán

Pivo teklo ve Znojmě proudem, vyčepovalo se ho přes 11 000 litrů

Pivo teklo ve Znojmě proudem, vyčepovalo se ho přes 11 000 litrů

14. 6. 2018 - V sobotu 9. června 2018 se uskutečnily již čtvrté pivní slavnosti pod taktovkou města Znojma a Znojemské Besedy, tentokrát se spolupořadatelem Znojemským městským pivovarem.

Našlapaný program na dvou scénách, na 20 druhů piv a krásné počasí. Takové byly letošní pivní slavnosti ve Znojmě. O tom, že vše dopadlo na výbornou svědčí i obrovská výtoč. Znojemský městský pivovar vytočil celých 87 hl piva, ostatní menší pivovary pak narazily na 10 sudů. Celkově se tedy vypilo 22 400 piv.

 

04258-LW_180609_Pivni_slavnosti_Znojmo_CZ_LQ_0065_preview.jpg

 

"Letošní pivní slavnosti považujeme z pohledu znojemských pivovarů za velmi úspěšné! Kvalitní hudební výběr na Horním a Václavském náměstí je již standardem, ale navíc se nám letos poprvé podařilo nabídnout návštěvníkům kompletní přehlídku pivovarů ze Znojemska a také více do slavností zapojit areál znojemského pivovaru. Zde například proběhla soutěž v čepování piva studentů SOU a SOŠ Přímětická a vystoupily skupiny Paroháči a Rockin. Jsem moc rád, že Znojemské pivo bylo u toho a současně bych velmi rád poděkoval všem návštěvníkům, kteří vytváří atmosféru této úžasné akce," neskrývá své nadšení z vydařené akce Miroslav Harašta, statutární ředitel Znojemského městského pivovaru.

I přes náhlou změnu headlinera navštívilo akci téměř 10 000 návštěvníků. „Jsem rád, že ve Znojmě, které je známé spíše jako město vína, získává pivo stále více na oblibě. Program plný zvučných jmen a k tomu kvalitní piva ze Znojemska, to je skvělá kombinace, která táhne,“ pochvaluje akci František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Už teď se můžete těšit na jubilejní 5. ročník v červnu 2019.

 

04258-LW_180609_Pivni_slavnosti_Znojmo_CZ_LQ_0088_preview.jpg

 

 

 

 

 

Zdroj: Kamila Kolesová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz