Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
20%
  Champagne
 
20%
  Sekt
 
60%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Mattoni Grand Drink 2018

Mattoni Grand Drink 2018

15. 6. 2018 - Do Prahy na Mattonku míří barmani z celého světa.

Svátek nealkoholických koktejlů se nezadržitelně blíží. Již tuto sobotu 16. června se v Praze na Staroměstském náměstí uskuteční finále barmanské soutěže Mattoni Grand Drink, která je mistrovstvím světa v míchání nealkoholických koktejlů.

Soutěž nealkoholických koktejlů se pod tímto názvem koná již 21. ročníkem. Letos se v Praze představí barmani z dvaceti zemí včetně USA, Portorika, Hongkongu, Mexika či Arménie. Českou republiku bude reprezentovat vedoucí čajové sekce České barmanské asociace Jiří Boháč, jemuž se podařilo zvítězit v národním nominačním kole.

Soutěž se řídí poměrně přísnými kritérii. Každý drink by měl být inovativní a zároveň nepříliš složitý na přípravu. Striktně daná je pak jeho energetická hodnota, která nesmí překročit 65 kilokalorií na 100 mililitrů nápoje.

Cílem celého počínání tak je najít netradiční koktejl reprezentující současné požadavky na zdravý životní styl. Ten musí obsahovat minerální vodu Mattoni, zakázáno je naopak použití alkoholických složek vyjma bitterů a bylinkových tinktur. „Z mého pohledu jde o náročnou a velmi kreativní soutěž, kdy barmani mohou popustit uzdu své fantazii. Splnit při tvorbě drinků jejich nízkokalorickou hodnotu a chuťové požadavky zároveň, to je velká výzva,“ uvádí prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Soutěžit se na Staroměstském náměstí bude od 9 do 14 hodin. V 17 hodin pak začne Mattoni koktejl festival – hudební show, jejímiž protagonisty tentokrát jsou Portless, Sebastian, Bára Poláková, Pavel Calta a Chinaski.

 

 

 

 

Zdroj: Michael Lapčík

Foto: Jan Lukas loni za Českou republiku obsadil skvělé druhé místo.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz