Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

O titul Sommeliera Moravy budou bojovat studenti i profesionálové

O titul Sommeliera Moravy budou bojovat studenti i profesionálové

18. 6. 2018 - Asociace sommelierů ČR pořádá ve spolupráci se svými partnery již 6. ročník soutěže sommelierů – Sommelier Moravy, který proběhne ve dnech 21. a 22. listopadu v Louckém klášteře v královském městě Znojmě, tedy v jednom z nejvýznamnějších vinařských center jižní Moravy.

„Letos soutěžíme nejen v tradiční kategorii Junior, která je do 21 let, ale nově i v kategorii Profesionál,“ říká ředitel soutěže František Koudela. Soutěž se zaměřením na gastronomii, vína, vinařství a vinohradnictví České republiky tak nabídne zajímavé klání nejen mezi začínajícími sommeliery, ale i mezi profesionály.

Kategorie Junior (do 21 let) je určena studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus z celé České republiky. Dále je určen pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem ve věku do 21 let. Akce je otevřená i pro soutěžící ze Slovenska nebo Rakouska.  Kategorie Profesionál (od 21 let) je určena sommelierům, kteří tuto profesi vykonávají aktivně.

 

04264-DSC_0491.jpg

 

„V obou kategoriích je soutěž zaměřena na dovednosti a znalosti o vínech z Moravy a Čech. Věříme, že tato soutěž s garancí Asociace sommeliérů ČR bude pro každého sommeliera přínosem a bude též podporou pro tuzemské vinaře a jejich vína,“ dodává ředitel soutěže Koudela.

Soutěž se koná ve dnech 21. a 22. listopadu 2018 v Louckém klášteře ve Znojmě. Podrobný program pro soutěžící je k nalezení na webu soutěže. Součástí programu jsou nejen zajímavé přednášky například o roli médií a marketingu ve světě vína, ale i exkurze přímo do provozu: tentokrát do Dobré vinice vinařství s.r.o. v Novém Šaldorfě. Tématem exkurze, kterou povede enolog Petr Nejedlík, jsou „Úplně jiná vína“ (vinice a hrozny v souladu s přírodou).

Soutěž se koná za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Jihomoravského kraje a pod záštitou ministra zemědělství. Garantem soutěže a hlavním organizátorem je Asociace sommelierů České republiky, spoluorganizátorem je spolek VOC Znojmo. Mediálními partnery jsou časopis Sommelier a časopis Wine & Degustation. Partnery soutěže jsou: Svaz vinařů ČR, VOC Kraví hora, Národní vinařské centrum, Salon vín ČR, Hotel Galant Mikulov, Hotel Regina Praha, Penzion Krásný sklep Nový Šaldorf a Pulltex.

 

04264-DSC_0417.jpg

 

 

Více info o celé soutěži na www.sommeliermoravy.cz. Přihlášky do soutěže podávejte přes www.sommeliermoravy.cz/prihlaska. Jako divák či zájemce o přednášky se můžete registrovat přes info@sommeliermoravy.cz (uveďte jméno a e-mail). A jak soutěž probíhá, uvidíte v naší videogalerii na http://www.sommeliermoravy.cz/videogalerie.

 

 

 

 

 

Zdroj: Mgr. František Koudela, Ředitel soutěže „Sommelier Moravy“

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz