Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Pojeďte na výlety s Regionální potravinou

Pojeďte na výlety s Regionální potravinou

21. 6. 2018 - Výrobky oceněné Regionální potravinou můžete ochutnat a také zakoupit jako originální suvenýr. Máme pro vás 3 tipy na chutné výlety.

Celá naše země nabízí mnoho příležitostí protáhnout si tělo a podívat se na zajímavá místa. Hrady, zámky a přírodní krásy zkombinujte s ochutnávkou něčeho dobrého, ideálně jedinečného pro daný region.

 

 

Do západních Čech na pravou mysliveckou slaninu

V chráněné krajinné oblasti Slavkovský les najdete ráj pro turisty. Naučné stezky křižují mokřadní louky a v dáli ční vrcholy Jeseníků. Blízko se nachází proslulá lázeňská města. Na samé hranici CHKO najdete zříceninu hradu Andělská Hora a kousek od ní se rozkládá rodinná firma Josefa Pelanta. Právě tam vyrábějí nebesky dobrou mysliveckou slaninu, která byla oceněna Regionální potravinou v roce 2015. Slanina se nechá naložená ve slaném láku a poté ji provoní směs koření a dým z udírny. Pravý kulinářský zážitek!

 

04271-myslivecka_slanina.jpg

 

 

 

Cestou do Brna ochutnejte lahodného pstruha

Macocha a Punkevní jeskyně právem patří k nejvýznamnějším turistickým cílům v zemi. Propastí protéká ponorná říčka Punkva a nedaleko místa, kde se prodere na denní světlo, se nachází Rybářství Skalní mlýn. Zde chovají pstruha duhového. Jeho maso je velmi jemné, a to díky chovu ve studené vodě, která celoročně nepřekročí 13 °C. Právě tento fakt ocenila v roce 2015 hodnotitelská komise, která pstruhovi duhovému udělila značku kvality Regionální potravina.

 

04271-duhovy_pstruh.jpg

 

 

 

Fanoušky piva vezměte do Frýdlantu

Češi se rádi chlubí nejlepším pivem. Samotné město Plzeň dalo jméno celému odvětví piva, které se vyrábí spodním kvašením. Ale pivní skvosty můžete ochutnat i mimo západní Čechy. Zkuste navštívit město Frýdlant, kde se pivovarnictví věnují od roku 1381. V 16. století zde byl postaven vrchnostenský pivovar a pivovar zde najdete i dnes. Můžete v něm ochutnat například klasický tmavý ležák Albrecht 12 Kateřina, tmavé až černé barvy, který byl oceněn značkou Regionální potravina v roce 2017. Po ochutnávce se určitě zajděte podívat na zdejší zámek s hradem či se vypravte na výlet do Jizerských hor.

 

04271-lezak_albrecht.jpg

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Štěpánka Mrázková

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2018, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz