Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
20%
  Champagne
 
20%
  Sekt
 
60%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Expozice pivovarnictví se pro návštěvníky uzavře již v půlce října

Expozice pivovarnictví se pro návštěvníky uzavře již v půlce října

05. 10. 2018 - Expozice pivovarnictví letos ukončí svoji sezónu již 15. října, aby se připravila na další, tentokrát už celoroční provoz.

Od dubna měli návštěvníci města Znojma možnost zavítat do nové Expozice pivovarnictví, mohli tak nahlédnout do druhé tváře města a poznat tradici výroby piva, která se k němu váže. Pro letošní rok se ale sezóna ukončí již 15. října, aby v areálu expozice mohli začít práce, které ji připraví na další, nově celoroční sezónu. „Máme vysledováno, že turisty láká město Znojmo stále více i v zimě a adventním období. I proto není možné, aby byla tato památka provozována pouze sezónně.

Jsme rádi, že se opravy stihnou dokončit a můžeme tak nový rok začít již s celoročním provozem,“ říká František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Vznikne zde nové zázemí pro průvodce, pokladna, která nyní bude součástí areálu expozice a zejména bude vybudován nový systém topení, pro udržení stálé teploty, který zajistí, že exponáty trpící vlhkem nebudou muset mimo sezónu do depozitáře.
Změna se kromě celoročního provozu bude týkat také časů samotných prohlídek, které nově nebudou pevně stanoveny, ale průvodce bude k dispozici v jakýkoliv čas.

Od začátku ledna se návštěvníci mohou znovu těšit na prohlídky Expozice pivovarnictví, kde budou moci shlédnout například káď na výrobu kvasu, ve které jsou umístěny obrazovky s videosekvencemi, technologické původní zařízení z roku 1930 a další zajímavosti z tradice výroby piva ve Znojmě. Prohlídky nejsou určeny jen pro dospělé, svůj koutek si zde najdou i děti. Ty se zase můžou těšit na úkoly s pivní kvasinkou.

Zdroj: Karel Semotam, Znojemská Beseda
Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz