Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
20%
  Champagne
 
20%
  Sekt
 
60%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Východní Morava ožije mnoha zajímavými akcemi

Východní Morava ožije mnoha zajímavými akcemi

10. 10. 2018 - VÝCHODNÍ MORAVA – Mnohými lákadly oplývá Východní Morava. V každou roční dobu.

Dnes, ve středu 10. října vystoupí na Dnu seniorů v Masarykově veřejné knihovně Vsetín herečka Jana Boušková. K poslechu zahraje cimbálová muzika Jasénka. Prostory sálu a balkonu budou otevřeny od 13:00.

Ve čtvrtek 11. října zve Dům kultury Uherský Brod na vystoupení baviče Vladimíra Hrona, pořad má název 50 odstínů hudby. Začátek bude v 19:00.

Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně zahájí ve čtvrtek 11. října 2018 v 19.00 hod. pod vedením nového šéfdirigenta Tomáše Braunera koncertní sezonu pro abonentní cyklus A. Koncert je věnován výhradně tvorbě českých hudebních skladatelů – učitelů a žáků: koncertní předehra Othello Antonína Dvořáka, orchestrální suita Radúz a Mahulena Dvořákova žáka Josefa Suka, u kterého se zase krátce vzdělával další světoznámý skladatel Bohuslav Martinů, jehož Koncert pro dva klavíry a orchestr zahrají přední čeští klavíristé Miroslav Sekera a Daniel Wiesner.

V pátek 12. října se v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě uskuteční od 17:00 přednáška na téma Shakespearovy hrdinky. Martin Hilský pojedná o nejvýraznějších ženských postavách tohoto autora.

V sobotu 13. října zve oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku na XIII. Valašský salón, začne v 15:00. Salon valašských výtvarných umělců cílevědomě buduje tradici setkávání výtvarných umělců se vztahem k Valašsku a Soláni s veřejností a vytváří v návštěvnících obecné povědomí o kvalitách výtvarníků zde žijících.

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně ožije v sobotu od 17:00 muzikálem Sněhurka na ledě. V roli prince se představí krasobruslař Tomáš Verner, vítěz Mistrovství Evropy 2008 a několikanásobný mistr republiky a roli Sněhurky si zatančí Ivana Buzková, mistryně republiky v krasobruslení z let 2006 a 2007.

V neděli 14. října se budou na kopci Bartovec v Bystřici pod Hostýnem pouštět od 14:00 draci. Součástí Drakiády bude i řada soutěží.

Arcibiskupský zámek Kroměříž zve až do 28. října na prohlídku části knihovny biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna. Vedle svazků, které si přivezl ze Salcburku, uvidí návštěvníci také vybrané knihy oborů teologie, právo, lékařství a svobodná umění. Více na www.vychodni-morava.cz.

Zdroj: Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz