Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
20%
  Champagne
 
20%
  Sekt
 
60%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Čokoládový festival láká mlsouny do Zlína

Čokoládový festival láká mlsouny do Zlína

11. 12. 2018 - Máte rádi čokoládu? Nenechte si tedy ujít Čokoládový festival, který obohatí vaše chuťové pohárky od pátku 18. do neděle 20. ledna 2019 ve Sportovní hale Novesta ve Zlíně.

Čokoládový Festival 2019 ve Zlíně pořádá agentura ChrisEvents. Jde o jedinečnou událost pro všechny milovníky kvalitní čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i naučit vařit s čokoládou.

Návštěvníci na prostranství o rozloze 1.200 m2 najdou spoustu zajímavostí, především kulinářské přehlídky, na kterých šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty. Potěší prodejní stánky partnerských organizací a nebude chybět ani dětský koutek.

„Pokud se lidé chtějí něčemu novému naučit nebo se jen inspirovat, určitě je zaujme vystoupení šéfkuchaře Marka Váni, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: kuřecí Mole s Fatalii Yellow a čokoládou, dýňovou polévku s bílou čokoládou nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem,“ lákají k návštěvě pořadatelé. Dorazí také šéfkuchař Jiří Holub ze Sirupárny Olomouc. Ten zase bude vařit vepřovou kýtu s čokoládovou omáčkou. Václav Kijonka naučí děti vyrobit pralinky nebo brownies. Čokoládovna Lyra zase ukáže na pódiu, jak správně ochutnat čokoládu.

I tento rok budou na Čokoládovém festivalu různé workshopy jak pro děti, tak i pro dospělé. Ti si vyzkouší mimo jiné výrobu čokoládových makronek nebo pralinek. „Letos máme větší počet stánků a pořádáme zajímavou soutěž. Připravili jsme pro návštěvníky hru o poklad! A jaká jsou pravidla? Osm klíčů k pokladu bude uschováno do zlatých čokoládových pohárků, které si budou moci příchozí zakoupit u vstupu za 30 Kč. Ale pozor, pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou ve výši osmi tisíc korun,“ vysvětlili pořadatelé.

Milovníci sladkých delikates budou moci na akci ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 30 stánků, jako jsou například ČokoKebab, ČokoFontana, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Nos Macarons, Jablíčko, Sirupárna, Čokoláda Lyra, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Šmakujto, Atelier Sladkostí, Koruna pralinky, Waffle Brno, Čokolandia a mnoho dalších.

Čokoládový festival však nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Otevřeno bude v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné činí 60 Kč (40 Kč pro seniory a 40 Kč pro studenty). Děti do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Zlín Čokoládový Festival 2019 na www.cokoladovy-festival.cz.

Zdroj: redakce

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz