Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

I v předvelikonočním období je na Východní Moravě zábava

I v předvelikonočním období je na Východní Moravě zábava

11. 03. 2019 - Cestovatelské přednášky, výstavy i košty - to vše najedete tento týden na Východní Moravě.

Pro milovníky cestování připravil Klub Mír v Uherském Hradišti přednášku na téma Kyrgystán: trochu jiný mainstream. Akce proběhne 14. 3. 2019 od 18:00 hodin.

Ve čtvrtek 14. března ve Společenském sále knihovny ve Vsetíně je pro vás připravena přednáška o top lokalitě u Hranic na Moravě. Přednáška nese název Hranická propast a představí nejnovější objevy z podzemní nejhlubší zatopené propasti světa. Přednáška bude doplněna unikátními videozáznamy z potápěčských průzkumů.

Již potřetí v řadě bude mít veřejnost možnost zúčastnit se soutěže Do rachoty kolem KM. Soutěž je zaměřena na motivaci jezdit do práce na kole a je určena všem obyvatelům města nebo těm, kteří do města nebo jeho místních částí dojíždějí za prací. Jak již je tomu zvykem i  letos má soutěž Do rachoty kolem KM podporu v podobě mladého a talentovaného sportovce. Letos je tváří soutěže kroměřížská rodačka Radka Pospíšilová, která se aktivně věnuje závodům na horském kole. Uzávěrka registrace je 15. 3. www.kolemkm.cz

Kino Napajedla bude 16. března od 16:00 hodin promítat pásmo filmů nazvané Expediční kamera 2019. Přijďte ocenit milovníky sportu a extrémních výkonů, krásné a divoké přírody a touhy překonat sám sebe! V rámci celovečerního promítání uvidíte celkem 6 filmů a přivítáme také skvělého hosta, ultracyklistu Svaťu Božáka!

15. března od19:00 v Klubu Starý pivovar nás přijedou navštívit Vandráci na motorkách Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard. Z očí do očí se s vámi podělí o zážitky z cest napříč světem v sedle motorky. Na své přednášce představí i to, co se nevešlo do jejich cestovatelsko zábavného pořadu.

Zámek Vsetín pro vás připravil unikátní výstavu, která prezentuje dva zajímavé fenomény, a to vizovické kraslice a drátenictví. K vidění jsou více než dvě stovky těchto malovaných vajíček slepičích, husích a dokonce i vejce pštrosí, dále nástroje na jejich zdobení či rozmanité kraslicové motivy i desítky kraslicových veršů. Také v další části výstavy se setkáte s desítkami kraslic, ovšem zdobených drátem.Tuto neobvyklou výstavu můžete navštívit do 5.května 2019. http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/kraslice-dratenictvi/

16.března od19:00 hodin v hospodě Na sedmičce ve Velkém Ořechově proběhne čtvrtý ročník Josefovského koštu slivovice a jiných destilátů. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Slačáci a připravena je i bohatá tombola.

V tomtéž termínu, tedy 16. března od 14:00 v Kulturním domě ve Vážanech je pro vás připraven již 42. ročník Josefovského koštu vína. Přijďte ochutnat a pobavit se. www.obecvazany.cz


Více pozvánek na akce na Východní Moravě na www.vychodni-morava.cz.

 

Zdroj: Mgr. Petra Psotková, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz