Štamgast & Gurmán

Naši vinaři přivážejí z Paříže 54 medailí

Naši vinaři přivážejí z Paříže 54 medailí

12. 03. 2019 - Moravští a čeští vinaři uspěli na první velké mezinárodní soutěži roku.

Na 25. ročníku prestižní soutěže Vinalies Internationales, která se každoročně odehrává v Paříži, získali 23 zlatých a 31 stříbrných medailí, a opět tak potvrdili, že se na Moravě vyrábí vína nejvyšší světové úrovně.

Prezentaci moravských a českých vín v soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Na letošní Vinalies Internationales v Paříži bylo přihlášeno celkem 3 340 vín z 45 zemí, z toho 1 450 vín z Francie a 1 890 vín reprezentovalo ostatní země světa, vč. 138  z České republiky.

Nejvíce  se  letos  v Paříži dařilo Vinařstv íKrists.r.o.,  které  získalo šest zlatých medailí a tři stříbrné. Dalšími úspěšným vinařstvími,  které  získaly každé po dvou zlatých  medailích, byly vinařství Znovín Znojmo  a.s.,  Vinařství Volařík, vinařství Gotberg a.s., vinařství Bohemia  Sekt  s. r .o, Vinařství Štěpán Maňák a Vinařství Baloun.

„Naše vína, lépe řečeno práce našich vinohradníků a sklepmistrů, dokázala svou kvalitou, expresivitou a osobností nadchnout světovou enologickou elitu. Získat v Paříži 23 zlatých a 31 stříbrných medailí je na půdě Vinalies mimořádně úspěšná bilance. Naše vína dala o sobě v Paříži jasně vědět,“ komentuje Martin Šmíd, sommelier Znovínu Znojmo, který zasedal v porotě soutěže.

Vinalies je mezinárodní soutěž vín, kde žádná medaile není zadarmo a každý vzorek je podroben velmi  důsledné degustaci  a   senzorickému   rozboru. Tento   jubilejní  ročník  nebyl  výjimkou. Díky letošnímu poměrně výraznému posílení týmu hodnotitelů, a to hlavně z řad enologů především z francouzsky  mluvících  zemí  (Francie,  Kanada), bylo  v  jistých  parametrech  hodnocení  o  poznání přísnější, a to hlavně se zaměřením na práci sklepmistra či vinohradníka.

Nejlepší vína ze soutěže se na podzim opět objeví v proslulé publikaci 1000 Vins du Monde, kde se  s nimi seznámí také milovníci nejlepších světových vín v zahraničí. Publikace 1000 Vins du Monde je často označována za vinařský ekvivalent známého michelinského průvodce světem gastronomie.

Více osoutěži Vinalies Internationales na http://www.vinalies-internationales.com/en/

Více o vínech na www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz


Zdroj: Mgr.Tereza Melišová,Omnimedia, s. r.o.  
Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz