Štamgast & Gurmán

Kavárna Cafe 21 rozjela crowdfundingový projekt na Hithitu

Kavárna Cafe 21 rozjela crowdfundingový projekt na Hithitu

03. 05. 2019 - Komunitní kavárna Cafe 21 v Uherském Hradišti, na jejímž provozu se podílejí také hendikepovaní, vyslyšela přání maminek a rozjela crowdfundingový projekt na proměnu kavárny.

Cílem je vybudovat nový dětský koutek s dostatkem herního prostoru i míst k sezení, kde si děti pořádně vyhrají a maminky si mezitím odpočinou a popovídají. Podaří se kavárně získat dostatek financí k realizaci projektu?

Cafe 21 myslí od počátku svého fungování i na rodiny s dětmi. Před dvěma lety částečně uzpůsobila prostory potřebám maminek a jejich ratolestí, doposud jí však chybí dovybavit dětský koutek. Na ten už jí však díky sociálnímu zaměření kavárny nezbývá dostatek finančních prostředků…

„Za poslední rok se naše kavárna stala vyhledávaným místem mnoha maminek. To nás samozřejmě velmi těší. Se zvyšující se oblibou se ale objevil jeden zádrhel – kapacita dětského koutku přestala stačit. Herní plocha je příliš malá, neuzavřená, chybí zde pořádné vybavení. Maminky si navíc nemají kde sednout. A to je problém, který je zapotřebí řešit,“ vysvětluje Monika Podolská, PR Cafe 21.


Jelikož se jedná o neziskovou kavárnu, která zaměstnává také mentálně a zdravotně hendikepované, finanční prostředky na další investice už bohužel nezbývají.  „V minulém roce jsme na Hithitu rozjeli úspěšný projekt na proměnu kulturní místnosti v kavárně, řekli jsme si proto, že zkusíme o pomoc a podporu poprosit i nyní. A právě proto vznikl tento projekt,“ dodává Podolská.

Projekt funguje na principu tzv. crowdfundingu, což je způsob online financování, během něhož větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Všichni přispěvatelé pak za tuto finanční podporu získají odměnu.

Cafe 21 potřebuje k realizaci projektu 64 700 Kč. Lidé mohou podpořit kavárnu zakoupením kávy, čaje, květiny, narozeninového dortu, případně koupí rukodělných výrobků od hendikepovaných zaměstnanců. Mohou také adoptovat odrážedlo, vytvořit si vlastní smoothie nápoj, zvěčnit svou dlaň v síni slávy nebo třeba uspořádat dětskou či rodinnou oslavu. Seznam všech odměn včetně dalších informací o projektu jsou dohledatelné na webových stránkách Hithit.cz.


Zdroj: Monika Podolská

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz