Štamgast & Gurmán

Česká televize ve Znojmě natáčela o veltlínském zeleném

Česká televize ve Znojmě natáčela o veltlínském zeleném

03. 06. 2019 - Česká televize začala s vysíláním nového vinařského cestopisu, jehož průvodcem je Václav Žmolík. Na diváky čekají památky, nádherná příroda a setkání s vinaři i jinými znalci regionů.

Díl, kde hlavní roli hraje Veltlínské zelené, se natáčel ve Znojmě. Na jeho premiéru se diváci mohou těšit ve čtvrtek 27. června od 20:55 na ČT2.

„Veltlínské zelené je odrůda typická pro Znojemsko, proto kamery České televize při natáčení tohoto tematického dílu zavítaly právě k nám. Natáčeli jsme v centru města Znojma, ve Vlkově věži, informačním centru VOC Znojmo, v restauraci i ve vinicích. Snažili jsme se tím podpořit vinařskou turistiku v regionu,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo, který v cestopisu společně s Václavem Žmolíkem vystupuje.

Hlavním tématem natáčení bylo samozřejmě víno. „Povídali jsme si o Veltlínském zeleném i o Ryzlinku rýnském a Sauvignonu, dalších dvou odrůdách typických pro náš region. Hovořili jsme také o apelačních systémech a vínech originální certifikace a snoubili jsme víno s gastronomií. Diváky jsme také pozvali na výlet na Znojemsko, ať už jsou to milovníci cyklistiky nebo vodáctví. U nás máme pro každého něco,“ vyjmenovává Koudela.

A co na vinařský cestopis Krajinou vína říká jeho průvodce? „Byť každý z nás má chuť trochu jinou, musím říct, že na natáčení jsme potkávali samé úžasné vzorky: ať už se víno urodilo na Moravě, nebo v Čechách. Máme se u nás čím pochlubit a stále máme co objevovat. A hlavně je skvělé za vínem vyrazit přímo, nespoléhat se jen na regály supermarketů, ale mluvit s vinaři a vnímat víno skrze krajinu, kde vzniká. Během přípravy celého cyklu jsme nachodili mnohem víc kilometrů, než vypili vzorků vína – ale všechny ty výlety byly úchvatné,“ říká průvodce pořadu Václav Žmolík.

Na premiéru osmého dílu cyklu Krajinou vína nazvaného „Veltlínské zelené“ se můžete těšit ve čtvrtek 13. června od 21:30 na ČT2. Reprízu pak můžete sledovat v pátek 14. června od 18:15. Všechny díly pak budou po odvysílání samozřejmě dostupné i online na iVysílání České televize.

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.
Ilustrační foto: Pixabay


Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz