Štamgast & Gurmán

Vino Hort uspělo na prestižní mezinárodní soutěži

Vino Hort uspělo na prestižní mezinárodní soutěži

20. 06. 2019 - Vino Hort si zjedné z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles přivezlo dvě cenné medaile.

Vedle zlaté medaile za růžové víno Merlot Rosé 2018 (růžová vína mimochodem umí Vino Hort nejlépe vrepublice) si vinařství odvezlo stříbrnou medaili za Ryzlink rýnský VOC Znojmo 2017.

„Náš Ryzlink rýnský VOC 2017 má velké předpoklady i pro zařazení do Královské řady. Byla to první zkouška, jak si stojí na mezinárodním poli. Zatím je to miminko a čeká ho skvělá budoucnost,“ předpovídá Jiří Hort, majitel Vino Hort.

„Ryzlinky VOC Znojmo mohou být zařazeny do naší výjimečné Královské řady vín. A tento ryzlink sem má našlápnuto. Vrámci systému VOC Znojmo se jedná o exkluzivní řadu, kterou dále rozvíjíme apelační systém. Postupnými krůčky se propracováváme našimi víny, přístupem vinařů a výjimečnosti zdejších vinic kpomyslnému vrcholu tzv. Grand Cru, tedy ktěm nejvýznamnějším vínům světa,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.Na květnové soutěži Concours Mondial de Bruxelles ve švýcarském městečku Aigle hodnotilo na 330 odborníků 9 150 vín ze 46 zemí světa, mezi nimi také 103 vín z České republiky. Osm znich dostalo zlatou medaili, dalších 17 medaili stříbrnou.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles patří k nejprestižnějším a největším soutěžím vín na světě. Poprvé se konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Bordeaux (Francie), Valencii (Španělsko), Luxemburku (Lucembursko), Guimares (Portugalsko), Bratislavě (Slovensko), Jesolu (Itálie), Plovdivu (Bulharsko), Valladolidu (Španělsko), Pekingu (Čína) dalších zemích.

Příští ročník 2020 bude hostit Česká republika, konkrétně Brno. „Na jižní Moravu přijede elita světového vinařství a sní stovky novinářů píšících o víně, sommelierů a dalších vinařských odborníků a my tak budeme mít možnost předvést jim nejen naše vína, ale i zdejší krajinu, turistické atraktivity a vinaře, v jejichž rukách vznikají vína nejvyšší světové kvality. Taková příležitost pro popularizaci našeho vinařství tu ještě nebyla a je naší povinností se jí chopit, jak nejlépe to jen půjde,“informuje Pavel Krška za Národní vinařské centrum. Více na https://www.cmb-brno2020.cz/en/home/

 

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz