Štamgast & Gurmán

7. ročník nejostřejšího CHILLI FESTIVALU v ČR

7. ročník nejostřejšího CHILLI FESTIVALU v ČR

12. 07. 2019 - BRNO - Sedmého září bude v Brně pěkně horko. A to ne kvůli počasí. Sejdou se milovníci, pěstitelé i konzumenti CHILLI!

V areálu koupaliště Riviéra se uskuteční 7. ročník Chillibraní, na kterém budou návštěvníci moci ochutnávat rozmanité druhy chilli papriček a výrobků z nich.

Chilli nebude jen tak ledajaké. Seznámíte se papričkami, které v běžných supermarketech nekoupíte. Kapsaicin rozproudí krev v žilách a každý může vyzkoušet, jakou pálivost snese.

Program bude nabitý!

Živé cooking show s českými kuchařskými esy, ukázka přípravy hmyzí kuchyně, koncert dobré muziky, ohňová show a jako hlavní bod Mistrovství v pojídání pálivého – Chilližrout.

Chilližrouti nebudou chybět ani letos

V rámci programu se přímo na pódiu bude bojovat o titul Mistra ČR a SR v pojídání pálivého–Chilližrout. Sejdou se přihlášení soutěžící, kteří budou před zraky všech návštěvníků konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality. Celkově bude cca 11 soutěžních kol a s každým se bude zvyšovat obsah kapsaicinu v soutěžním pálivém vzorku. (Začíná se na vzorku, který je přibližně 5 krát silnější než je známé Tabasco). Na jeho konzumaci je dán časový limit a je na každém, na kolik kol si troufne. Mezi soutěžícími jsou muži i ženy. Zvládne někdo požřít vzorek s pálivostí 9000000 SHU? Uvidíme!

Luxusní jídlo i zábava

Areál bude plný stánků s občerstvením, kdy každý nabídne alespoň jednu chilli dobroutu a jednu dobrotu, která nepálí. Slané, sladké, burgery, steaky a nejrůznější speciality budou vonět areálem po celou dobu akce. K dostání budou také věci potřebné k pěstování chilli. I letos sebude hlasovat o „Výrobek roku“! O tom, kdo tento titul pro svůj chilli výrobek získá, rozhodnou návštěvníci hlasováním. Proudem potečou piva z deseti malých řemeslných pivovarů.

Kuchař s Michelinskou hvězdou, hmyzí kuchyně a chilli na x způsobů

Program nabídne pro každého něco. Nebude chybět zóna pro děti se skákacím hradem a malováním na obličej, originální COOKING SHOW předvedou: Oldřich Sahajdák (profesionální kuchař se světovými zkušenostmi a nositel Michelinské hvězdy), Petr Erin Kováč, (profesionální kuchař, člen AKC ČR s více než 30letou praxí), My Chilli, Tejinder Riar (indický šéfkuchař) a mistři hmyzí kuchyně.

Večer zpestří koncert živé muziky a ohnivá show. Již probíhá předprodej vstupenek, které je možné pořídit jako Smsticket a do konce srpna jsou za zvýhodněnou cenu. Pohodový, originální gastro festival Chillibraní otevře brány v 11:00. Akce probíhá v areálu brněnského koupaliště Riviéra a za příznivého počasí se budou moci návštěvníci klidně vykoupat v bazénech.

Zdroj: Dominika Hejlová, Chillibraní 2019

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz