Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

II. ročník Pouťového pečení pro varhany už tento víkend

 II. ročník Pouťového pečení pro varhany už tento víkend

24. 07. 2019 - CHOTĚBOŘ - V Chotěbořské farnosti se tento víkend slaví svatojakubská pouť, a tudíž máme příležitost ke společnému setkání a přátelskému posezení u dobrých pečených výrobků či výborné jihoamerické kávy.

Sejdeme se v sobotu 27. července v 15.00 hod na farní zahradě u kostela sv. Jakuba v Chotěboři a navážeme tak na úspěšnou tradici, se kterou jsme začali loni.

Loni dorazilo na první ročník zhruba 50 lidí, do soutěže pouťových výrobků se přihlásilo asi 10 soutěžících (návštěvnické hlasování vyhrál výborný medovník) a podařilo se nám vybrat na dobrovolných příspěvcích více než 7000 Kč.

Mezi 14.30 a 15.00 můžou zájemci nosit své sladké výrobky do soutěže, v 15.00 hodin pak začne samotná akce, ochutnávky, podávání kávy a nealko nápojů, a hlasování. V 16.00 hodin vystoupí Dechová hudba Leškovanka, a celou akci zakončí v 18.00 hodin varhanní koncert, na kterém vystoupí předseda Spolku Jakub Pikla. V průběhu celé akce budou probíhat po skupinkách prohlídky věže s vyhlídkou na město a kůru s varhanami. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vidět naposledy varhany v současném stavu, neboť zhruba za měsíc dojde k jejich demontáži a odvozu k opravě do dílny.

Celý projekt opravy trvá od roku 2016, kdy vznikl Spolek pro opravu varhan, a za tu dobu se nám podařilo na dobrovolných darech a z výnosů benefičních akcí vysbírat necelých 650 tisíc Kč. Velkým donátorem je rovněž město Chotěboř, které každoročně projekt finančně podporuje. Celkem však bude potřeba ke zdárnému dokončení poslední etapy asi 1 800 000 Kč. Opravu provádí firma Eltrakt - Petr Fischer, a jak jsem psal výše, letos v srpnu začne druhá etapa opravy, během níž dojde k demontáži a odvozu varhan do dílny. Postupná opětovná montáž bude probíhat v druhé půlce roku 2020.

Všichni dárci, kteří by chtěli zanechat svou "stopu" v chotěbořských varhanách si mohou adoptovat některou z píšťal a přidat se tak do rodiny více než 80 adoptivních rodičů.

Zdroj: Jakub Pikla, Spolek pro opravu varhan v kostele sv. Jakuba staršího, apoštola v Chotěboři

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz