Štamgast & Gurmán

Garden Food Festival v Uherském Hradišti: moderní gastronomie i tradiční regionální chutě

Garden Food Festival v Uherském Hradišti: moderní gastronomie i tradiční regionální chutě

12. 08. 2019 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ - O posledním srpnovém víkendu se Uherské Hradiště poprvé zařadí mezi města z celé republiky, do kterých zavítá nejchutnější festival jídla a pití. Garden Food Festivalu bude patřit od soboty 31. srpna do neděle 1. září park Smetanovy sady.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na dobré jídlo, ale i zajímavý doprovodný program. V sobotu bude areál Smetanových sadů otevřený od 10 do 22 a v neděli od 10 do 18 hodin.

„Slovácko je známé tím, že je to kraj chutí a vůní, vína a tradičních výrobců domácích delikates. Věříme proto, že nabídka pro návštěvníky prvního hradišťského Garden Food Festivalu bude velmi pestrá – od domácích pokrmů až po zástupce nejmodernější gastronomie,“ nastiňuje nabídku jeden z organizátorů oblíbeného gastro festivalu Marek Pochylý.

Z pohledu na seznam prozatím přihlášených vystavovatelů se dá vytušit, že to své si v Uherském Hradišti vybere opravdu každý. Tradiční pizzu, burgery nebo grilovaná masa střídají pokrmy z Asie a dalších exotických zemí. Chybět nebudou ani stánky se sladkým občerstvením, sýry, klobásami, voňavým kořením nebo lahůdkami pro skutečně vyvolené, jako je pražený hmyz nebo pečení pštrosi a krůty.

Vše můžete spláchnout lahodnými víny, kvalitní kávou nebo produkcí regionálních pivovarů či domácí limonádou. A hladoví ze Smetanových sadů neodejdou ani vegetariáni. Jako suvenýr si můžete domů odnést například marmeládu, oříškové směsi nebo sušené ovoce.

Nebudou chybět kuchařské osobnosti

Na pódiu při moderování a kuchařských show se budou střídat herečka a kuchařka Markéta Hrubešová a Jan Punčochář, trojnásobný vítěz soutěže Zlatý kuchař v České republice. I do Uherského Hradiště zamíří účastníci oblíbené televizní kuchařské soutěže MasterChef Česko, se kterými se mohli návštěvníci festivalu potkat na předchozích zastaveních v Praze-Karlíně, Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. Prozatím svou účast potvrdili Pavel Krajčík, Bohuslav Adamus a Kateřina Kolbová.

Jídlo ve spojení s uměním

V letošním roce přichází Garden Food Festival s novým konceptem, a to spojením toho nejlepšího z gastronomie s kvalitní hudební produkcí i zábavou pro nejmenší. Nejchutnější festival jídla a pití v Uherském Hradišti se tak stane příjemným víkendovým zážitkem pro celou rodinu.
Vstupenky na Garden Food Festival v Uherském Hradišti si mohou zájemci objednat už nyní na webových stránkách gardenfoodfestival.cz. Ve všech festivalových areálech i letos platí jednotná měna – grešle.

Po Uherském Hradišti si budou moct milovníci kvalitního jídla a pití užít ještě jeden víkend s Garden Food Festivalem, a to v Olomouci v termínu 28. – 29. září 2019.

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz