Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

XX. Svatováclavské slavnosti v Napajedlích

XX. Svatováclavské slavnosti v Napajedlích

23. 08. 2019 - NAPAJEDLA - Blíží se největší a nejoblíbenější událost roku, která láká davy návštěvníků ze všech koutů republiky! Velký historický program zve tentokrát na dva rytířské turnaje na koních, tradiční kostýmovaný průvod, a hlavně nezapomenutelnou dobovou atmosféru.

To nejlepší začne po setmění, kdy se ozvou údery bubnů a do ulic města vyjde pochodňový průvod v čele s knížetem Václavem na koni a jeho družinou. Nebudou chybět rytíři ve zbroji, urozené dámy a pánové, žongléři, chůdař a plivač ohně, středověké tanečnice, komedianti a další. Večer vyvrcholí dramatickými rytířskými souboji, jízdním turnajem a velkou ohňovou show.

V průběhu dne se těšte na velký doprovodný program jako Farmářský a řemeslný trh, ukázku tradiční práce tkadleny, kováře a písaře, interaktivní program pro děti, otevření napajedelských památek nebo okružní plavby lodí. Nejmenší děti jistě rády využijí možnosti jízdy na dobovém dřevěném kolotoči. V odpoledním historickém programu uvidíte rytířský turnaj na koních, šermíře, pásmo dobových tanců a kejklíře. Součástí programu bude výstava „Objevujte krásu regionu!“ za doprovodu napajedelských folklórních souborů Radovan a Pozdní sběr s Cimbálovou muzikou Sudovjan.

Tématem jubilejního ročníku je Studna vzpomínek. Během historického programu tak můžete spolu s Divadelním souborem Zdeňka Štěpánka zavzpomínat na program, zážitky, některé scénky či ústřední písně uplynulých ročníků.Více informací na www.kknapajedla.cz

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz