Štamgast & Gurmán

Společnost HP TRONIC loni zdvojnásobila zisk. Díky Datartu

Společnost HP TRONIC loni zdvojnásobila zisk. Díky Datartu

26. 04. 2021 - ZLÍN - Zlínská společnost HP TRONIC má za sebou úspěšný rok. Tržby v roce 2020 vzrostly o 5 miliard korun na celkových téměř 21 miliard a EBITDA (hrubý zisk) se z 550 milionů korun zdvojnásobila na 1,19 miliardy.

Za tímto úspěchem stojí dynamický růst značky DATART, která se stala součástí skupiny HP TRONIC v roce 2017 a čeští spotřebitelé ji v loňském roce zvolili Nejdůvěryhodnější značkou.

I přes zavřené prodejny v pandemické době DATART loni dokázal posílit svou pozici na trhu, a to především díky internetovému obchodu datart.cz. Ten dokázal nahradit propad tržeb ze zavřených prodejen. „Po začlenění značky DATART jsme cíleně posilovali její význam ve skupině a také se věnovali rozvoji internetového obchodu a navázaných zákaznických služeb, aby se z DATARTu stal fungující a u zákazníků oblíbený multikanálový prodejce,“ uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP TRONIC.

Do skupiny HP TRONIC patří také společnost ETA a.s., které se v loňském roce podařilo pro značku ETA získat ocenění Nejdůvěryhodnější značka malých domácích spotřebičů již popáté.

Mimo oblast elektroniky a domácích spotřebičů HP TRONIC působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie. Provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm a Bistrotéku Valachy ve Zlíně.

V současné době HP TRONIC dohromady zaměstnává tři tisíce lidí v Česku a na Slovensku.

Významnou aktivitou skupiny je také společenská odpovědnost. V loňském roce HP TRONIC prostřednictvím DATARTu dal na projekty a podporu zdravotnických a sociálních zařízení téměř čtyři miliony korun, v rámci projektu Spolu pomůžeme víc věnoval sto setů praček a sušiček do nemocnic a ústavů pečující o seniory a znevýhodněné osoby. Nově byl spuštěn také program Datart pro lidi, který dvakrát ročně podporuje neziskové a příspěvkové organizace a stal se partnerem největší předvánoční sbírky dárků s názvem Krabice od bot, kterou pro znevýhodněné děti pořádá Diakonie.

 

Zdroj: Martina Žáčková, tisková mluvčí skupiny HP TRONIC

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2021, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz