Štamgast & Gurmán

OBJEVTE VĚDU SKRYTOU V KÁVĚ

OBJEVTE VĚDU SKRYTOU V KÁVĚ

16. 12. 2021 - PRAHA - VIDA! science centrum v Brně otevřelo největší i nejdražší výstavu ve své historii, která je věnovaná nejoblíbenějšímu horkému nápoji na světě – kávě.

Výstavu COFFEE připravilo Deutsches Museum v Mnichově a provede vás po nevšední cestě od zrnka k šálku. Prozkoumáte kávu jako rostlinu, objevíte chemické procesy s ní spojené a seznámíte se s technologiemi, které ji provází už po staletí. Těšte se na desítky historických exponátů, ale i interaktivní části, kde si kávu vychutnáte všemi smysly. Součástí výstavy je i malá pražírna a o víkendech také pojízdná kavárna.

Expozice COFFEE představuje kávu z pěti hlavních pohledů – biologického, chemického, technologického, ekonomického a historického. „Dozvíte se například, jak vypadá káva pod mikroskopem. Zjistíte, jaké jsou účinky kofeinu, nebo přičichnete k nejdůležitějším sloučeninám, ze kterých se skládá vůně kávy. Prohlédnete si nejmenší kávovar na světě, ale i skleněný kávovar za dvacet tisíc dolarů připomínající gotickou katedrálu. Vyslechnete skutečné příběhy otroků z kávovníkových plantáží a přečtete si zábavné omyly spojované v minulosti s pitím kávy,“ odpověděla na otázku, co všechno je možné na výstavě zažít, Barbora Hrončoková, koordinátorka dočasných výstav ve VIDA! Na ploše 600 m2 nabízí výstava téměř 200 samostatných exponátů doplněných multimediálními projekcemi a 16 interaktivními stanovišti. Všechny informace jsou tu dostupné jak v češtině, tak angličtině. Výstava potrvá do 30. 6. 2022.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz