Štamgast & Gurmán

CERTIFIKÁT CZECH SPECIALS BUDOU MÍT I CUKRÁRNY!

CERTIFIKÁT CZECH SPECIALS BUDOU MÍT I CUKRÁRNY!

17. 12. 2021 - ČR - Každý úspěšný projekt se musí dále rozvíjet. Není tomu jinak ani u projektu Czech Specials, který až do letošního roku certifikoval pouze restaurace, které dobře vaří českou kuchyni v tradiční i moderní formě.

Od nového roku budou mít možnost cukrárny, a to včetně cukráren hotelových, a také kavárny, které svým hostům nabízejí české cukrářské výrobky v tradiční i moderní formě, zažádat o certifikaci Czech Specials. Podmínkou pro certifikaci je mít vždy v nabídce minimálně 3 české cukrářské výrobky ve vysoké kvalitě. Vybrané cukrářské výrobky Czech Specials jsou již nyní na webových stránkách www.czechspecials.cz.

Od ledna 2022 na těchto stránkách najdou zájemci o certifikaci i veškeré podmínky a postup při certifikaci. Naleznou zde i elektronickou žádost o certifikaci. Po jejím vyplnění a uhrazení certifikačního poplatku je navštíví kontrolor a provede degustaci výrobků. Kontroloři jsou zkušení cukráři a kuchaři. Pokud kontrolor shledá vše v pořádku, získá cukrárna certifikát s platností na 3 roky a bude zařazena do marketingových aktivit na podporu projektu Czech Specials.

Cílem tohoto projektu je zvýšení povědomí o regionální gastronomii České republiky doma i v zahraničí a také marketingová podpora cukráren a kaváren, které nabízejí typické české zákusky a tím pomáhají k zachování tohoto národního kulturního bohatství. Cukrárny, které se do projektu přihlásí, mají tak možnost se více zviditelnit a do svých provozoven přilákat více tuzemských i zahraničních zákazníků.


Ochutnejte Česko!

 

Text a foto: Czech Specials

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz